SaS: Ako Fico predával funkcie vo vláde, predáva aj krajinu

www.ipolitika.sk

Vystúpenie predsedu vlády Roberta Fica na pôde Paneurópskej vysokej školy patrí k typickým posolstvám politika, ktorý nemá iný koncept existencie Slovenskej republiky v Európskej únii okrem toho, že sa musíme vždy pridať k väčšine, a to bez ohľadu na naše národné záujmy.

„Slová, že sme príliš malí, zraniteľní, nehrajme sa na pupok sveta patria do tradičného inventáru Roberta Fica, ktorým obhajuje pasivitu a hrubé chyby slovenskej diplomacie v takých oblastiach, akým je napríklad pôdohospodárstvo, kde sú farmári z východných krajín vrátane slovenských kruto diskriminovaní,“ povedal predseda SaS Richard Sulík.

Problém je však v tom, že názorové väčšiny nie sú v EÚ raz a navždy dané, ale vytvárajú sa na základe národnoštátnych záujmov.

„Najprv však musíme mať tieto záujmy definované, aby sme mohli hľadať spojencov.  Pohľad na slovenské aktivity v priestore  Európskej únie je žalostný. Nielenže vládna mašinéria ignoruje tvorbu európskej legislatívy, ale slovenský parlament prijíma zákony nad rámec bruselských smerníc, ako sa to napríklad stalo v prípade zákona o ochrane osobných údajov, ktorý výrazne poškodzuje slovenskú ekonomiku,“ povedal Ján Oravec, líder kandidátky SaS do májových eurovolieb.

www.ipolitika.sk

SaS s veľkým počudovaním sleduje výroky premiéra Fica o fatálnych dôsledkoch vystúpenia Slovenska z eurozóny.  Veď okrem marginálnych politikov takéto salto nemá nikto v programe.

„Fico si vymýšľa vnútorného nepriateľa, aby nemusel vysvetľovať, prečo napríklad líder jeho eurokandidátky, eurokomisár Maroš Šefčovič, neprejavil aspoň náznak kritického postoja, keď sa Slovensko skladalo na súkromné španielske banky, alebo keď náš priemysel pre stupňujúce sa ekologické požiadavky Bruselu stratí dych,“ povedal Sulík.

Strana SaS konštatuje, že premiér Fico nemá žiaden životaschopný koncept  členstva Slovenska v EÚ. Na definíciu národnoštátnych záujmov a ich pretavenie do účinnej diplomacie nemá nielen kapacity, ale ani odvahu, lebo by riskoval, že sa jeho vulgárne politické metódy a masívne tunelovanie eurofondov za jeho vlády stretnú s kritikou zahraničia.

„Za osobné výhody predáva Slovensko tak, ako predával kedysi posty vo svojej vláde,“ uzavrel Oravec.

 

zdroj: http://www.strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>