Kaník chce zvýšiť rodičovský príspevok pre pracujúce rodiny

www.ipolitika.sk

Na dnešnej tlačovej konferencii poslanec NR SR za SDKÚ-DS Ľudovít Kaník informoval o sérii sociálnych zákonov, ktoré predložili na rokovanie parlamentu spolu s kolegom Viliamom Novotným. Jedným z návrhov je zvýšenie rodičovského príspevku pre pracujúce rodiny z terajších 203,2 eura na 220 eur. Podľa návrhu novely zákona o pomoci v hmotnej núdzi, by na rodičovský príspevok v plnej výške  mali mať  nárok len tí rodičia, z ktorých aspoň jeden bol nemocensky poistený, teda zamestnaný dohromady aspoň 270 dní, alebo aby aspoň dve tretiny tohto času, teda 180 dní bol zamestnaný, čiže nemocensky poistený a zvyšných 90 dní vykonával aktivačnú činnosť. Za rovnakú aktivitu, ako je práca, sa bude považovať aj štúdium na strednej alebo vysokej škole v uvedenom období.

www.ipolitika.sk

Poslanecká novela taktiež obsahuje návrh na zvýšenie príspevku pri narodení prvého až tretieho dieťaťa, a to zo súčasných 829,86 eura na 900 eur, ale len v tom prípade, keď aspoň jeden z rodičov bol zamestnaný. Cieľom uvedených noviel je motivovať ľudí, aby boli aktívni a hľadali si prácu.

 zdroj: http://www.sdku-ds.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

One Response to Kaník chce zvýšiť rodičovský príspevok pre pracujúce rodiny

  1. healthraport.sk hovorí:

    Autor si zaslúži pivko, lebo tému uchopil konkrétne, a nechodí okolo horúcej kaše

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>