Projekt jednej poisťovne naďalej stojí pre peniaze

www.ipolitika.sk

Podľa plánu vlády mala na Slovensku už od začiatku tohto roka fungovať len jedna štátna zdravotná poisťovňa. Stať sa tak malo v ideálnom prípade, ak by s odpredajom súkromných poisťovní Dôvera a Union súhlasili ich vlastníci. Ani mesiac po termíne nie je jasné kedy a či bude unitárny systém zavedený. Celý projekt už niekoľko mesiacov stojí na financiách. “Ako správca štátnej kasy musím dnes povedať, že na to nemáme peniaze,” vyhlásil po rokovaní vlády minister financií Peter Kažimír. Ako pripomenul, zdroje plánuje získať predajom spoločnosti Slovak Telekom. Konkrétnu sumu potrebnú na zavedenie jednej poisťovne však nekomentuje.
Do súvisu s prezidentskou kampaňou dáva tému unitarizácie aj poslanec za SDKÚ- DS Viliam Novotný. Materiál predložený na vládu je podľa neho len témou do kampane. Poslanec tvrdí, že premiér chce vyzerať ako chlapík, ktorý sa nebojí finančných skupín a zahraničných investorov a zatočí s nimi. “Tu nejde o nič iné, iba o marketingový populistický predvolebný ťah Roberta Fica v prezidentských voľbách,” skonštatoval Novotný. Zároveň si myslí, že už ani samotný premiér neverí tomu, že jedna zdravotná poisťovňa bude. Vníma to len ako tému, ktorou vláda zabáva občanov, v čase keď rastie dlh nemocníc, nevyriešili sa platy sestier a zvyšuje sa nespokojnosť pacientov.

www.ipolitika.sk

zdroj: http://www.sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>