Premiér sa oboznámil s priebehom prác na výstavbe nosného systému MHD v Bratislave

www.ipolitika.sk

Na rekonštrukciu Starého mosta a výstavbu električkovej trate do Petržalky je z prostriedkov Európskej únie vyčlenených 59 miliónov eur. Ide o spoločný projekt mesta Bratislava, vlády a Európskej komisie. Predseda vlády SRRobert Fico si preto dnes prezrel stavenisko a oboznámil sa s priebehom prác. „Týmto prístupom dáva vláda najavo, že každý región Slovenska vrátane Bratislavy niečo potrebuje. Chápem, že sa na Bratislavu ľudia z iných častí Slovenska pozerajú s istou mierou žiarlivosti, ale je to hlavné mesto a hlavné mesto musí spĺňať určité kritériá, ktoré sa od neho vyžadujú,“ uviedol premiér na brífingu.

O električkovom prepojení medzi Starým Mestom a Petržalkou sa hovorí už roky. „Realitou sa stane možno už na konci budúceho roku, kedy bude vybudovaná 2,4 km dlhá električková trasa,“ informoval Robert Fico.

Električková trať cez Dunaj bude podľa primátora Milana Ftáčnika veľký impulz pre podporu verejnej dopravy v Bratislave. „Chápeme to ako najdôležitejší  projekt, ktorý v Bratislave realizujeme s podporou vlády, ministerstva dopravy a najmä Európskej komisie, ktorá z verejnej dopravy v Bratislave urobila prioritu aj pre programovacie obdobie 2014 – 2020. Je preto úplne reálne, že máme možnosť získať peniaze aj na pokračovanie tejto trate z Bosákovej až po Janíkov Dvor aj na ďalšie projekty, ktoré sa budú týkať rozvoja verejnej dopravy v Bratislave,“ zdôraznil primátor.

www.ipolitika.sk

Nejde podľa neho len o Starý most. Bratislava bude môcť ešte z finančných prostriedkov určených pre programovacie obdobie 2007 – 2013 získať nové trolejbusy, električky, opraviť električkovú trať v Dúbravke či obnoviť električkovú dopravu na bratislavskú hlavnú stanicu. „Hovoríme o sume 290 miliónov eur, ktorými Európska komisia a vláda podporia rozvoj verejnej dopravy v našom meste a to považujem za veľmi dôležitý signál,“ spresnil Milan Ftáčnik. Ak by sa mestu podarilo získať podobnú sumu aj v novom programovacom období, bol by to podľa primátora významný impulz, ktorý Bratislava ako mesto z hľadiska rozvoja dopravy potrebuje.

Okrem vybudovania električkovej trate cez Starý most dôjde po rekonštrukcii aj k zlepšeniu prechodu chodcov a cyklistov. Po oboch stranách mosta budú totiž urobené 4,5 m široké chodníky. Celá stavba by mohla byť ukončená na prelome októbra a novembra 2015.

 

zdroj: http://www.strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

One Response to Premiér sa oboznámil s priebehom prác na výstavbe nosného systému MHD v Bratislave

  1. pocasie hovorí:

    Prečo sa nerieši aj údržba stávajúcich tratí a obslužných zástavok ? Koľkokrát idem MHD v divokom počasí a nemám sa kde schovať ? Zástavky nikde! Kto bude čakať v daždi, snehu, vetre desiatky minút ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>