V Handlovej sa “kopalo do Fica”

www.ipolitika.sk

V sobotu 18. januára 2014 si v športovej hale v Handlovej študenti stredných škôl z Handlovej mali možnosť kopnúť do Fica. V rámci prezidentskej predvolebnej kampane totiž odštartoval predseda vlády a predseda strany SMER – SD Robert Fico akciu pod názvom – Kopnite si do Fica. Týmto priateľským futbalovým turnajom proti študentom začala séria zápasov, ktoré by chcel R. Fico absolvovať každý víkend. Na včerajší zápas nastúpilo proti študentom mužstvo bývalých známych futbalistov (Š. Maixner, D. Tittel, R. Semeník, L. Petráš) proti študentom handlovského gymnázia a Strednej odbornej školy v Handlovej.

Úvodný zápas trval 2 x 30 minút a jeho výsledkom bolo skóre 11:8 pre tím Roberta Fica.

 

www.ipolitika.sk

Program Roberta Fica pokračoval v Topoľčanoch, kde spolu s ministrom vnútra slávnostne otvorili priestory zrekonštruovanej hasičskej stanice. Projekt bol spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja vo výške 85 percent a zo štátneho rozpočtu SR vo výške 15 percent. Výška poskytnutého nenávratného finančného príspevku dosiahla takmer 812.900 eur. Veľkým plusom je skvalitnenie pracovných podmienok tridsiatich zásahových hasičov, zníženie energetickej a environmentálnej náročnosti. „S modernizáciou hasičských záchranných zborov sme začali už v roku 2006, v ich garážach vtedy stála 20 až 30-ročná technika. Dnes pristupujeme aj k modernizácii objektov,“ skonštatoval počas dnešného otvorenia hasičskej stanice premiér Robert Fico.
V prvom kole sa podarilo obnoviť zhruba 80 hasičských staníc, ďalej je na rade ďalších 30, ktoré by mali byť dokončené v priebehu roku 2015. „Projekt sa začal v roku 2006, vtedy sme začali vykonávať prvé obstarávania. Do eurofondov sa nám podarilo presadiť rekonštrukcie hasičských staníc. V súčasnosti sa nám podarilo skrátiť čas od nehody po odovzdanie pacienta lekárovi o 20 minút, čo je rozhodujúci čas na záchranu života,“ skonštatoval. „Ideálne by bolo zdvojnásobiť súčasný počet hasičov, čo by však chcelo 80 miliónov eur ročne, na čo samozrejme štát nemá. Riešením je spolupráca s dobrovoľnými hasičmi, tento rok spúšťame veľký projekt vzájomnej spolupráce,“ povedal Robert Kaliňák.

 

zdroj: http://www.strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>