Zamestnávanie mladých majú podľa SDKÚ podporiť nižšie dane

www.ipolitika.sk

Nová generácia, mládežnícka organizácia SDKÚ-DS, tiež žiada reformu vysokého školstva a vytvorenie podnikateľských inkubátorov.

Nižšie dane pre zamestnávateľov, ktorí dávajú prácu ľudom do 30 rokov, reforma vysokého školstva a vytvorenie podnikateľských inkubátorov by podľa Novej generácie, mládežníckej organizácie SDKÚ-DS, mohlo prispieť k zníženiu nezamestnanosti mladých ľudí na Slovensku. “Garancie a sociálne zábezpeky sú vecou, ktorá nerieši vytváranie nových pracovných miest,” uviedla na štvrtkovom brífingu podpredsedníčka Novej Generácie Lenka Kožárová.

www.ipolitika.sk

Reforma školstva by podľa nej mala zaviesť to, aby prax bola plnohodnotnou súčasťou vzdelávacieho procesu. Mladí z SDKÚ-DS tiež požadujú, aby sa vzdelávanie prispôsobilo potrebám trhu práce. Tretím opatrením má byť investícia do podnikateľského inkubátora. V ňom by podľa Kožárovej mohli mladí ľudia začať podnikať v tzv. chránenom prostredí. “Týka sa to najmä daní, rizikového kapitálu a výstupu z podnikania,” dodala.

Ako uviedol podpredseda SDKÚ-DS Ivan Štefanec, SDKÚ-DS si tieto návrhy osvojila. “Budeme pre tieto návrhy získavať podporu na pôde Národnej rady SR,” povedal. Upozornil na to, že Slovensko má po Grécku, Španielsku, Portugalsku a Taliansku piatu najvyššiu nezamestnanosť mladých ľudí.

 

zdroj: http://www.sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>