M. Fedor: Nie je podstatný nový systém odpočúvania, ale nová nezávislá kontrolná a vyšetrovacia inšpekcia.

www.ipolitika.sk

Stanovisko podpredsedu SDKÚ-DS Martina Fedora k vyjadreniam MV R. Kaliňáka vo veci odposluchov novinára Nicholsona.

Je úplne očividné, že systém existujúcich orgánov činných v trestnom konaní pre takéto prípady je bezmocný: Vyšetrovanie všetkých doterajších únikov odposluchov a ich zneužívania je pomalé a výsledky sú nulové. Preto sa takéto prípady opakujú.

Dlhodobo navrhujeme zavedenie nezávislej Generálnej inšpekcie bezpečnostných zborov, ktorý by znamenala efektívny nástroj na vyšetrenie pochybení príslušníkov bezpečnostných zborov, ako aj únikov utajovaných materiálov či odposluchov z prostredia polície či tajných služieb.

www.ipolitika.sk

Vyzývame ministra vnútra, aby sa poobezeral sa po svete – stačí do Česka – a prestal odmietať myšlienku nezávislej a účinnej kontroly. S malou prestávkou je ministrom vnútra už ôsmy rok a nemôže sa preto vyhovárať na nikoho iného, ak kontrolné systémy nefungujú a z polície unikajú utajované skutočnosti.

 

zdroj: http://www.sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>