Až šesť miliárd eur má pomôcť pri zamestnávaní mladých ľudí

www.ipolitika.sk

Slovensku z tejto sumy po formálnom schválení rozpočtu Európskej únie pripadne približne 200 miliónov eur. „Budúci týždeň bude s vysokou pravdepodobnosťou definitívne schválený rozpočet EÚ na roky 2014 až 2020. To znamená, že máme k dispozícii peniaze,“ vyhlásil predseda vlády SR Robert Fico po skončení medzinárodnej konferencie o zamestnanosti mladých v Paríži. Peniaze by sme mohli čerpať už od začiatku budúceho roku, pretože sme Európskej únii predložili tzv. akčný plán využitia týchto zdrojov na vytváranie pracovných miest pre mladých nezamestnaných. Podmienkou získania finančných prostriedkov z rozpočtu EÚ je päťdesiatpercentná spoluúčasť štátu. Robert Fico sa však nebojí, že by sme neboli schopní dobré projekty na zamestnávanie mladých spolufinancovať. „Toto sú dobre investované peniaze,“ skonštatoval.

www.ipolitika.sk

Predstavitelia Európskej únie v Paríži hovorili aj o zjednodušení presúvania finančných prostriedkov v rámci jednotlivých operačných programov. „Je veľmi veľa krajín, ktoré nevyčerpajú fondy a tieto peniaze prepadnú, vrátia sa naspäť do rozpočtu EÚ a možno budú minuté na rôzne byrokratické nezmysly,“ poznamenal Robert Fico, ktorý aj z tohto dôvodu požiadal Európsku komisiu o väčšiu mieru flexibility pri využívaní eurofondov. Podľa jeho slov, ak by Európska komisia umožnila jednoduchšie presúvanie peňazí, mohli by byť následne využité napríklad na zamestnávanie mladých. Každá krajina totiž najlepšie vie, z ktorého operačného programu sa peniaze míňajú alebo nemíňajú. „Vedeli by sme, kde peniaze zobrať a vytvárať pracovné miesta pre mladých,“ dodal.

Ďalšia konferencia o zamestnanosti mladých by sa mala konať v Ríme v apríli budúceho roku.

 

zdroj: http://www.strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>