SDKÚ-DS chce, aby parlament deklaroval suverenitu SR v priamych daniach

www.ipolitika.sk

Opozičná SDKÚ-DS chce, aby si Slovensko rozhodovalo o priamych daniach samo. Teda o tom, akú výšku bude mať daň z príjmu pre ľudí, aké budú firemné dane alebo iné priame poplatky, ktoré s tým súvisia. Na schôdzu Národnej rady (NR) SR, ktorá začína dnes, preto strana predkladá návrh Deklarácie o daňovej suverenite v priamych daniach.

“Návrh spočíva v tom, aby NR SR deklarovala celou svojou váhou a rozhodnutím pléna, že Slovenská republika je a zostane suverénna v otázke priamych daní,” vyhlásil na dnešnej tlačovej konferencii v parlamente predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo.

Podľa jeho slov bol pred krízou tlak z Európskej únie na harmonizáciu daní. V čase krízy sa však oslabil, pretože si nikto nedovolil zasahovať do tohto nástroja a oslabovať tak možnosti jednotlivých štátov. “Ale teraz, keď to pomaly odznieva, znova počúvame hlasy, že by mohli byť harmonizované dane,” varoval Frešo.

www.ipolitika.sk

Súhlas s harmonizáciou by však podľa podpredsedu strany Ivana Štefanca znamenal vyššie dane pre Slovensko. Dôvodom je skutočnosť, že krajiny zo západnej Európy majú vyššie dane, ako sú v súčasnosti v Slovenskej republiky. “Odmietame snahy o harmonizáciu, o rovnaké sadzby. Sme za to, aby tu bola zdravá súťaž,” doplnil Štefanec.

zdroj: http://www.sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>