Premiér Fico ponúkol sestrám garanciu platov vo verejnom sektore

www.ipolitika.sk

Predseda vlády Robert Fico ponúkol zdravotným sestrám, že sa bude snažiť riešiť situáciu s ich platmi vo verejnom sektore, teda v zdravotníckych zariadeniach, na ktoré má štát dosah. Okrem fakultných a univerzitných nemocníc by išlo aj o nemocnice v pôsobnosti vyšších územných celkov a miest. Sestry šéfovi kabinetu odovzdali deklaráciu s ich požiadavkami, jej obsah zatiaľ nie je známy.

www.ipolitika.sk

Platy podľa zákona o minimálnych mzdových nárokoch sestier majú zatiaľ upravené len v univerzitných a fakultných nemocniciach. Sestry zamestnané v súkromných zdravotníckych zariadeniach si však podľa ministerky zdravotníctva Zuzany Zvolenskej musia svoje nároky uplatňovať u svojich zamestnávateľov. Spomínané riešenie by sa podľa Zvolenskej dalo realizovať veľmi rýchlo, k návrhu však musia sestry najprv zaujať stanovisko. Sesterské odbory aj komora s ním teraz oboznámia svojich členov. Šéfka odborov Monika Kavecká však naznačila, že by chceli riešenie pre všetky sestry. “Normálne podnikajú v zdravotníctve a vytvárajú zisk, preto chceme garantovať platy len vo verejnej sfére a vytvoríme aj takto nepriamy tlak na súkromníkov, aby sa so svojím ziskom podelili aj so zamestnancami a tie platy navýšili,” doplnila Zvolenská.

 

zdroj: http://www.strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>