Pavol Hrušovský bude kandidátom KDH v prezidentských voľbách

www.ipolitika.sk

Bývalý predseda KDH Pavol Hrušovský dnes oficiálne oznámil svoju kandidatú v prezidentských voľbách v roku 2014 po tom, čo mu Rada KDH vyjadrila jednozančnú podporu. Chce vrátiť do prezidentského palácu ľudskosť, aby zákon a ústava platila pre všetkých.

Chcem spájať ľudí. Chcem získavať podporu voličov, ktorí sympatizujú s koalíciou i opozíciou. Chcem byť prezidentom pre ľudí. Chcem do úradu viesť v prvom rade ľudskosť. Rozumieť ľuďom. Budem sa zo všetkých síl o to usilovať,“ vyhlásil s tým, že sa bude uchádzať o širokú politickú a spoločenskú podporu kandidatúry.

Prezidentský kandidát strán KDH a Most-Híd Pavol Hrušovský sa chce uchádzať o dôveru SDKÚ-DS. Ako povedal dnes na tlačovej besede po rokovaní Rady KDH, rešpektuje právo SDKÚ-DS rozhodnúť po novembrových regionálnych voľbách. „Budem trpezlivo čakať na ich rozhodnutie,“ povedal s tým, že sa bude usilovať hľadať podporu aj u mimoparlamentných strán.

www.ipolitika.sk

Rada KDH podľa predsedu hnutia Jána Figeľa jednoznačne rozhodla o podpore Hrušovského kandidatúry. Hlasovalo za neho 75 členov rady z 91, ktorí sa na hlasovaní zúčastnili. „Hrušovský reprezentuje kandidáta, ktorý dokáže spájať podporu spoločenskú, politickú a občiansku. Je štátnik, ktorý bol dvakrát na čele NR SR. Po páde vlády Ivety Radičovej bol zvolený do čela parlamentu, aby pripravil pôdu pre predčasné voľby a stabilitu. Schopnosť vyjednávania prejavil viackrát,“ konštatoval Figeľ.

Podľa predsedu Most-Híd Bélu Bugára na Slovensku už stačilo experimentovania. „Kandidát na prezidenta musí byť čitateľný. Hrušovský to spĺňa. My sme očakávali, že kandidát nebude mať komunistickú minulosť a bude mať pevné hodnoty, nebude mať sklony k ohýbaniu zákonov, že sa vyjadrí k celospoločenským problémom. Sme presvedčení, že Hrušovský tieto kritériá spĺňa,“ vyhlásil. Podľa Bugára Hrušovský nebude mať len papierovú podporu, ale aj fyzickú. Most-Híd teda bude získavať pre neho voličov.

 

zdroj: http://www.kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>