Na diaľniciach sa nešetrí

www.ipolitika.sk

Koncipovanie budúcoročného rozpočtu nebolo ľahké. Tak ako ostatní kolegovia z vlády, aj ja by som si pre svoj rezort vedel predstaviť viac peňazí, aby sme nemuseli fungovať v krízovom režime. Som však rád, že budúcoročný rozpočet na diaľniciach nešetrí. Aj v ťažkých časoch totiž treba podporovať tie správne priority. A to, že výstavba diaľnic a rýchlostných ciest musí byť na Slovensku prioritou, už vedia aj ľudia z Kysúc alebo hornej Nitry, ktorí po kvalitných cestách volajú dlhé roky. Preto som veľmi rád, že financovanie výstavby diaľnic a rýchlostných ciest je v rozpočte ministerstva dopravy zabezpečené v plnej miere.

Bohužiaľ, súčasná ekonomická situácia nám nedovoľuje dať dostatok peňazí všade tam, kde je to potrebné. Robíme všetko pre to, aby sa zvýšilo aj financovanie ciest prvej triedy, ktoré boli historicky podfinancované a na ich kvalite sa to už začína podpisovať. Tak, ako sme to spravili v tomto roku, sme aj v tom nasledujúcom pripravení hľadať vlastné vnútorné rezervy a ušetrené peniaze presúvať na opravu najkritickejších úsekov ciest.

www.ipolitika.sk

Na druhej strane však treba povedať, že je nevyhnutné šetriť. Aj preto sme pripravili niekoľko opatrení, ktoré ušetria v budúcom roku aj cenné rozpočtové prostriedky. Zlučujeme napríklad regulačné úrady a rušíme organizácie v našej pôsobnosti. Vďaka tomu sa nám podarí ročne ušetriť takmer milión eur. Rovnako intenzívne budeme šetriť aj na prevádzke samotného ministerstva, kde sa nám už v súčasnej dobe podarilo znížiť výdavky budúcoročného rozpočtu o 1,2 milióna eur.

Niektoré dosahy štátneho rozpočtu sú bolestivejšie. Chýbajú nám milióny na fungovanie regionálnych letísk, čo je problém, s ktorým stále zápasíme a hľadáme riešenie. Dnes nemôžeme vylúčiť, že niektoré z nich bude nutné zatvoriť, budeme však robiť všetko pre to, aby sme k tomuto kroku pristúpiť nemuseli.

Vo výsledku však môžeme byť spokojní. Vláda si uvedomuje zásadný význam, ktorý majú veľké infraštruktúrne projekty pre naštartovanie stavebníctva, a tým pádom aj celej ekonomiky.

Ján Počiatek, minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja

 

zdroj: http://www.hn.hnonline.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

One Response to Na diaľniciach sa nešetrí

  1. prieskum hovorí:

    http://www.volbyonline.eu Velky prieskum verejnej mienky. Hlasujte, koho by ste volili? Navyse, aktualne vysledky k zhliadnutiu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>