KDH: Podporu pre Hrušovského bude hľadať až po rozhodnutí SDKÚ

www.ipolitika.sk

KDH bude rokovať o podpore pre prezidentskú kandidatúru Pavla Hrušovského s inými stranami až po tom, čo svoje rozhodnutie zverejní SDKÚ-DS.Ako povedal dnes pre agentúru SITA podpredseda KDH Pavol Abrhan, kresťanskí demokrati sa budú uchádzať v prvom rade o podporu SDKÚ-DS a až následne aj iných neparlamentných stredopravých strán. Ktoré strany chcú osloviť, špecifikovať nechcel. Zároveň však pripustil, že rokovania o podpore Hrušovského s inými stranami KDH začne už skôr, ale uzatvorené budú až po rozhodnutí SDKÚ-DS. „Prioritou je pre nás uzavrieť rokovania v Ľudovej platforme,“ konštatoval Abrhan.

Hrušovský ešte v júli povedal, že o podpore chce rokovať aj s neparlamentnou Stranou maďarskej komunity (SMK). Tá je rovnako ako KDH a SDKÚ-DS začlenená do Európskej ľudovej strany.

www.ipolitika.sk

Rada KDH v sobotu odobrila ako prezidentského kandidáta predsedu poslaneckého klubu Pavla Hrušovského. Ten ochotu kandidovať oznámil už v júni. Vtedy mal však podmienku, že ho musia podporiť okrem KDH, aj strany Most-Híd a SDKÚ-DS. Predsedníctvo KDH minulý týždeň rozhodlo, že bude kandidovať na post prezidenta, aj keď ho nepodporí SDKÚ-DS. Most-Híd vyjadril podporu Hrušovskému hneď v júni. SDKÚ-DS sa vyjadrí až po novembrových regionálnych voľbách.

 

zdroj: http://www.kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>