J. Počiatek: Rozbehla sa výstavba diaľnice D3 na Kysuciach

www.ipolitika.sk

Základný kameň nového úseku diaľnice D3 od Svrčinovca po Skalité dnes slávnostne poklepal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek. Tento 12,3 kilometra dlhý úsek bude vodičom k dispozícii v polovici roka 2016 a po jeho dobudovaní spojí región Kysúc s významnými priemyselnými centrami v Poľsku a Českej republike.

„Verím, že nová diaľnica zlepší životy ľudí, prinesie viac práce a zvýši kvalitu života ľudí v regióne. Preto som rád, že stavbári sa môžu konečne pustiť do práce,“ povedal počas slávnostného ceremoniálu J. Počiatek. Diaľnica D3 je hneď po D1 najvyššou diaľničnou prioritou súčasnej vlády. „Tento úsek nie je tým jediným, ktorý sa v blízkej budúcnosti začne stavať. Ešte v tomto roku chceme začať stavať aj úsek pri Žiline, a ďalšie prídu v nasledujúcich rokoch,“ dodal J. Počiatek.

www.ipolitika.sk

Úsek medzi Svrčinovcom a Skalitým bude prvým slovenským diaľničným projektom, ktorý sa bude stavať počas dvoch eurofondových programových období. Ide o jeden z úsekov, ktorého financovanie počíta s modelom fázovania, keď sa časť stavby platí z aktuálneho a druhá časť z nasledujúceho programového obdobia. Žiadosť o nenávratný finančný príspevok na tento úsek plánuje ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja poslať na Európsku komisiu ešte v priebehu tohto roka.
Diaľnica D3 má mimoriadny význam nielen pre región Kysúc, ale pre celé severozápadné Slovensko. Spojením tohto regiónu s perspektívnymi regiónmi južného Poľska a regiónu Ostravy sa celá táto oblasť zatraktívni pre investorov, a tým podporí tvorbu nových pracovných miest. Z medzinárodného hľadiska táto cesta výrazne prispeje k diaľničnému prepojeniu krajín strednej Európy v severojužnom smere od Baltského mora až po Stredomorie.

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

zdroj: http://www.strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>