Ficovo od buka do buka

www.ipolitika.sk

Včera sme sa náhle dozvedeli, že vláda chce znižovať dane, ktoré pred rokom zvýšila. Ešte 26. júna 2013 Robert Fico vyhlásil: “Vôbec nerátame s tým, že by sme mali znižovať alebo zvyšovať dane. Zostávame na tej istej úrovni ako teraz.” Zrazu však ohlasujú zníženie firemných daní z 23 na 22 %. Nič tak nesvedčí o ekonomickej nekompetentnosti vlády ako tento postoj od buka do buka. Vláda nemá koncepciu ani stratégiu, nevie, čo robiť so Slovenskom.

Upozorňujem, že len 15% firiem bude platiť preddavky. To je dôkaz toho, ako zle sa momentálne v SR podniká a žije v dôsledku zrušenia rovnej dane. Vláda však bola hluchá ku všetkým našim argumentom. Dnes sa zobudila a priznala svoju nekompetentnosť – azda aj pre blížiace sa voľby. No namiesto toho, aby to, čo spáchala, napravila a vrátila nami presadzovanú rovnú daň s 19% sadzbou, tak dnes pristupuje len ku kozmetickému zníženiu.

www.ipolitika.sk

My však držíme slovo a naďalej budeme presadzovať nízke dane. Preto, keď príde rezort financií so svojím návrhom na 22 %, opäť predložíme návrh na zníženie daní na 19 %. Na rozdiel od vlády sme si veľmi dobre vedomí, že vyššie dane pre podnikateľov znamenajú nižšie príjmy, ale hlavne menej práce. V čase, keď SDKÚ-DS vládla, práce pribúdalo. Keď vládne Smer, tak jej ubúda. Je načase sa zobudiť, naplno si priznať neschopnosť v ekonomike. Ľudia si totiž od vlády údajných istôt zaslúžia riadne, nielen kozmetické opatrenia!

Komentár Ivana Štefanca,podpredsedu SDKÚ-DS

 

zdroj: http://www.sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>