Diskusia o budúcom postavení kultúry na Slovensku

www.ipolitika.sk

Ministerstvo kultúry SR zverejnilo dnes na webovom portáli www.strategiakultury.sk prvý návrh novej Stratégie rozvoja kultúry Slovenskej republiky na roky 2014 – 2020. Tento návrh vypracovala, na základe výsledkov analýzy už existujúcich strategických dokumentov ministerstva kultúry, pracovná skupina expertov. Od dnes sa s ním na spomenutom portáli môže oboznámiť aj odborná verejnosť, ktorá zároveň môže k obsahu tohto dokumentu posielať aj svoje návrhy a pripomienky.

Pripravovaný dokument prichádza s dlhodobou víziou a prioritnými oblasťami rozvoja kultúry. „Našou ambíciou je predstaviť takú stratégiu kultúry, s ktorou sa stotožní odborná verejnosť a ktorej platnosť bude presahovať aj niekoľko volebných období. Chceme, aby sa kultúra stala nevyhnutnou súčasťou bežného života, ktorá formuje našu identitu,“ povedal minister kultúry SR Marek Maďarič.

www.ipolitika.sk

Zajtrajším pracovným stretnutím v Bratislave sa zároveň začína séria viacerých pracovných stretnutí k tomuto strategickému materiálu, ktoré sa počas októbra a novembra uskutočnia okrem Bratislavy aj v Košiciach a vo Zvolene. Ministerstvo kultúry na tieto stretnutia pozýva záujemcov z celej oblasti kultúry, verejnej správy, občianskej spoločnosti aj podnikateľského sektora, aby sa svojimi názormi, podnetmi a pripomienkami zapojili do odbornej diskusie o budúcom postavení kultúry na Slovensku.

Bližšie informácie, registrácia a prihláška na pracovné stretnutia je na: http://www.strategiakultury.sk/.

 

Ministerstvo kultúry SR

 

zdroj: http://www.strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>