Členovia Ústrednej volebnej komisie pre voľby do VÚC dnes zložili sľub

www.ipolitika.sk

V Zrkadlovej sále Úradu vlády SR sa zišli delegovaní zástupcovia politických strán a hnutí, ktorí dnes počas prvého zasadnutia Ústrednej volebnej komisie (ÚVK) pre voľby do orgánov samosprávnych krajov 2013 slávnostne zložili sľub člena komisie.  „Samosprávny kraj ako vyšší stupeň územnej samosprávy má dôležité, ak nie aj rozhodujúce poslanie pri plnení úloh samosprávy,“ povedal členom ÚVK predseda vlády SR Robert Fico. Členom komisie pripomenul, že pri plnení svojich úloh sa nemajú sústrediť len na samotný deň volieb a vyhlasovanie výsledkov, ale pozorní a vnímaví majú byť už v predvolebnom období. „Verím, že ÚVK bude dobre kontrolovať všetky procesy a bude dobrým poradcom pre kandidujúce subjekty,“ dodal.

www.ipolitika.sk

Predsedom ÚVK sa stal Štefan Škrabák z Komunistickej strany Slovenska, podpredsedom Milan Polešenský z Európskej demokratickej strany. Obaja boli vyžrebovaní v zmysle zákona. „Verím, že budete ako tím pracovať veľmi efektívne a v novembri spoločne budeme môcť konštatovať, že to boli pokojné, regulérne a demokratické voľby,“ zdôraznil im premiér Robert Fico.

 

zdroj: http://www.strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>