V Slovnafte spustili výstavbu novej jednotky na produkciu plastov za 300 miliónov eur

www.ipolitika.sk

Poklopaním základného kameňa za účasti predsedu vlády SR Roberta Fica odštartovala dnes výstavba novej výrobnej jednotky na produkciu polyetylénu v spoločnosti Slovnaft. „Teší ma, že táto investícia bude mať pozitívny vplyv aj na zamestnanosť, pretože do výstavby bude zapojených až 1000 pracovníkov dodávateľských spoločností. Navyše môže znamenať aj určitú vzpruhu pre naše odborné chemické a strojárske školstvo, ktoré vo väčšej miere začne vychovávať mladých ľudí pre tento typ práce,“ skonštatoval premiér.

www.ipolitika.sk

Náklady na výstavbu dosiahnu výšku 300 miliónov eur, čo je najväčšia súkromná investícia na Slovensku od roku 2010. Robert Fico ocenil, že táto investícia nezaťaží verejný rozpočet Slovenska, pretože Slovnaft ju bude financovať vlastnými prostriedkami. „Tento prístup svedčí o tom, že aj napriek kríze úspešné a etablované firmy radi v našej krajine investujú bez toho, aby kládli požiadavky na štát,“ zdôraznil. Materskou spoločnosťou Slovnaftu je maďarská skupina Mol. Táto investícia je preto podľa Roberta Fica ďalším potvrdením dobrého slovensko-maďarského partnerstva v ekonomickej oblasti, na ktorom veľmi záleží obom krajinám.

Nová technologická jednotka začne vyrábať plasty v roku 2015 a stane sa najväčšou nielen v našom regióne, ale aj v celej Európe.

 

zdroj:  http://www.strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>