Štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti poradí občanom, ako sa brániť pred nekalým praktikami nečestných podnikateľov

www.ipolitika.sk

Stali ste sa obeťou nebankovky alebo nečestného podnikania? Zobrali ste si úver za nevýhodných podmienok a trápi vás hroziaca exekúcia? Odpovede na tieto otázky, ale i na mnohé ďalšie v súvislosti s ochranou spotrebiteľa prináša vo verejných prednáškach Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky. So sériou vysvetlení, príkladov z praxe a praktických rád sa občanom prihovorí štátna tajomníčka ministerstva JUDr. Monika Jankovská v stredu 2. októbra 2013 v Kongresovej sále Úradu Žilinského samosprávneho kraja o 15:00 hod.

„Na Slovensku dnes prebieha takmer milión exekučných konaní a z nich významnú časť tvoria prípady nebankových inštitúcií a spotrebiteľov, ktorí s nimi uzatvorili nevýhodné zmluvy. Pritom až takmer 40-tisíc dôchodcov je objektom takýchto exekúcií a mnohí ďalší sú obeťami rôznych nekalých praktík podomových predajcov a im podobných subjektov. Práve preto som sa rozhodla pomôcť spoluobčanom a poskytnúť im nádej, že aj pri zdanlivo zúfalých životných situáciách nikdy nič nie je stratené a brániť sa oplatí,“ uviedla vo svojej informačnej brožúre pod názvom „7 krokov na ochranu spotrebiteľa“ právnička Monika Jankovská. Brožúru s užitočnými informáciami dostane každý účastník prednášky zdarma.

www.ipolitika.sk

„Dnes vidíme mnoho príbehov, keď najmä dôchodcovia či ľudia v núdzi podľahnú nečestným praktikám podvodných podnikateľov a pykajú za to každodenne platením úrokov, či v najhoršom prípade exekúciou. Som rád, že Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky pracuje na posilňovaní právneho vedomia našich občanov formou verejnej prednášky, ktorej sme radi otvorili dvere aj u nás v Žiline. Nikto nie je na všetko odborník, preto je dôležité upozorňovať na praktiky podvodníkov a zvyšovať právne povedomie našich občanov,“ ocenil projekt ministerstva žilinský župan Juraj Blanár. Vstup na prednášku do Kongresovej sály Úradu ŽSK na Komenského 8 v Žiline je voľný.

zdroj: http://www.strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>