Smer chce legalizovať čierne stavby

www.ipolitika.sk

Po viacerých pokusoch spracovať nový stavebný zákon ministerstvo dopravy predložilo návrh nového zákona.

Nový návrh je však len nesúrodou zmesou pôvodného zákona z roku 1975, do ktorého sa včlenili ďalšie existujúce vykonávacie vyhlášky a predpisy.

“Ministerstvo dopravy predstavilo paškvil, ktorý vnáša chaos do stavebného konania, legalizuje čierne stavby a zasahuje do osobných slobôd a vlastníckych práv na úrovni riadenia štátu komunistickou stranu,” vyhlásil podpredseda SaS Ľubomír Galko.

Nový návrh obsahuje skrytú legalizáciu čiernych stavieb. Bez ohľadu na to, čo sú to za stavby, bez ohľadu na to, či napríklad sú alebo nie sú nebezpečné pre svoje okolie.

www.ipolitika.sk

Navyše, stavebný úrad podľa predloženého návrhu má získať absurdnú kompetenciu, keď bude môcť prikázať majiteľovi pozemku, aby tento odpredal v prípade, že ho nezastavia.

“V súčasnosti je hitom kauza tunelovania štátu cez kúpu akcií SPP, keď sa ukazuje, že tento návrh zákona pre vládu Roberta Fica pripravovala finančná skupina J&T. V súvislosti s návrhom stavebného zákona nás musí napadnúť podobná otázka. Akí developeri či arogantní a bezohľadní čierni vlastníci sú za týmto návrhom zákona?” dodal Galko.

 

zdroj: http://www.strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>