Robert Fico: Horná Nitra a baníctvo patria k sebe

www.ipolitika.sk

Viac ako 600 baníkov nepríde o prácu vďaka ťažbe uhlia v novom úseku bane Handlová. Očakávaná kapacita 12. ťažobného poľa je 2 900 000 ton hnedého uhlia a prevádzkovať by sa mohlo približne desať rokov. Prvé pracovisko dnes otvoril predseda vlády SR Robert Fico, ktorý do nového úseku aj sám sfáral. V hĺbke 550 metrov pod zemoutradične pripomenul Deň baníkov.

www.ipolitika.sk

Vláda Roberta Fica bola baníctvu naklonená už počas svojho prvého funkčného obdobia a tento postoj pretrváva aj v súčasnosti. „V rokoch 2006 až 2010 sme baníctvu neustále pomáhali, napríklad investíciou do 11. ťažobného úseku a táto investícia umožnila aj otvorenie 12. ťažobného úseku. Jeho výdatnosť je veľmi vysoká a opäť sa ukazuje, že baňa Handlová má ešte na dlhé roky veľkú perspektívu.”

Hornonitrianske bane ponúkajú prácu aj baníkom, ktorí už nemôžu alebo nechcú pracovať pod zemou. „Úspešne sa rozvíja projekt pestovania paradajok, na jeseň chceme spoločne s vedením Hornonitrianskych baní odklepnúť produkciu rýb. To sú všetko veci, ktoré ďalším desiatkam, stovkám ľudí dávajú prácu,“ vyzdvihol premiér Robert Fico.

 

zdroj: http://www.strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>