Reakcia na nepravdivé slová premiéra Fica o nečerpaní eurofondov

www.ipolitika.sk
Róbert Fico hrubo zavádza, keď tvrdí, že Slovensko nevyčerpalo počas Radičovej vlády ani jedno euro z eurofondov, s výnimkou dvoch miliónov na platy. Je to klamstvo.Zakrýva tým chabý výkon svojej prvej vlády a zvlášť ministrov Vážneho a Počiatka, ktorí môžu za to, že Slovensku hrozí prepadnutie eurofondov. Práve programy OPIS a OPD spadajúce pod týchto dvoch ministrov mali najslabšie čerpanie, čo v lete potvrdil aj minister Kažimír po rokovaní vlády.
www.ipolitika.sk
Slovensko vyčerpalo za prvej vlády Róberta Fica len 8,39% (2007 – jún 2010) z celkového objemu vyše 11 miliárd eur. My sme odovzdali čerpanie druhej vláde Róberta Fica na úrovni 27,19% (júl 2010 – marec 2012). To znamená, že Slovensko za Figeľa vyčerpalo cca 2,2 miliardy eur.Všetky informácie sú dostupné v informačnom systéme ITMS Národného strategického referenčného rámca. Za rok a pol sa nám podarilo takmer strojnásobiť tempo absorpcie eurofondovoproti predchádzajúcemu obdobiu.Ak by R. Fico so svojimi ministrami pokračovali v takomto tempe, tak by nemusel chodiť prosiť do Bruselu o predĺženie obdobia čerpania a klamať slovenskú verejnosť.
zdroj: http://www.kdh.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>