Rada KDH potvrdila štyroch kandidátov na predsedov VÚC

www.ipolitika.sk

Príprava volieb do vyšších územných celkov (VÚC) bola dominantnou témou dnešného rokovania Kresťanskodemokratického hnutia v Košiciach. Na tlačovej besede po skončení rokovania rady to uviedol predseda Ján Figeľ. Informoval, že rada dnes potvrdila 145 kandidátov na poslancov a štyroch kandidátov na posty predsedov samosprávnych krajov. Na predsedov VÚC kandidujú v Žiline Miroslav Mikolášik, v Trnave Ivan Uhliarik, v Košiciach Mária Sabolová a v Prešove Ján Hudacký.

Informoval, že stále pokračujú rokovania o dohode s košickou SDKÚ-DS, aby Sabolová bola ich spoločnou kandidátkou na predsedu Košického samosprávneho kraja. “Verím, že dospejeme k dohode tak, ako sme dospeli k dohode na kandidátke na poslancov, pričom k finalizácii dohody by malo dôjsť v najbližších dňoch,“ povedal Figeľ. Dodal, že ich ambíciou vo voľbách do VÚC je vytvoriť protiváhu strane Smer-SD na regionálnej úrovni. Kandidátka Sabolová v tejto súvislosti uviedla, že kandidát SDKÚ-DS Martin Pado sa kandidatúry vzdal v jej prospech.

www.ipolitika.sk

Rada KDH dnes prijala aj vyhlásenie na podporu ochrany života, manželstva a rodiny. „KDH vyšlo s iniciatívou ústavným zákonom zakotviť v slovenskom právnom systéme definíciu manželstva ako vzťah muža a ženy, na základe ktorého vzniká manželstvo a rodina, ktoré treba chrániť,“ povedal Figeľ. Doložil, že KDH odmieta snahy o redefiníciu manželstva a jeho relativizáciu. Rada KDH podporuje prijatie ústavného zákona na ochranu manželstva ako trvalého zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou. Žiaden iný vzťah nemôže byť podľa KDH uzákonený ako rovnocenný s manželstvom. Ponúka všetkým parlamentným stranám a subjektom spoluúčasť na prijatí takejto právnej úpravy.

Ako informoval Figeľ, Rada KDH podporuje prvý Národný pochod za život, ktorý sa v nedeľu koná v Košiciach. „Povzbudzujeme všetkých ľudí dobrej vôle, aby sa angažovali pri ochrane života, manželstva a rodiny,“ povedal Figeľ.

Prezidentské voľby budú podľa neho predmetom samostatného rokovania rady.

zdroj: http://www.kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>