Premiér si v Krynici prevzal ocenenie Človek roka 2012 pre severovýchodnú Európu

www.ipolitika.sk

Neďaleko slovenských hraníc, v poľskom kúpeľnom meste Krynica, sa včera uskutočnilo 23. ekonomické fórum, ktoré je považované za Davos východu. V jeho závere si predseda vlády SR Robert Fico od organizátorov a poľského premiéra Donalda Tuska prevzal ocenenie Osobnosť roka 2012 pre strednú a východnú Európu. „Vnímam to ako ocenenie toho, kde sa Slovensko dnes nachádza, pretože vnímam Slovensko ako krajinu, ktorá je politicky, ekonomicky, finančne aj sociálne stabilná. Je veľmi príjemné získať takéto ocenenie na medzinárodnej úrovni,“ povedal premiér Robert Fico.

www.ipolitika.sk

Vo svojom príhovore Robert Fico uviedol, že Slovensko je stabilná krajina a pri pohľade na čísla a fakty si nevedieme zle. „Myslíme si, ale sme veľmi triezvo optimistickí, že druhý polrok bude mať podstatne lepšie čísla, než mal prvý polrok 2013. Veď pánboh zaplať! Už sme si tej krízy užili dosť, už by sme sa konečne mohli mať trochu lepšie,“ vyhlásil predseda vlády. Príliš rýchla konsolidácia verejných financií, príliš rýchle škrty a veľké obmedzenia idú podľa jeho slov proti hospodárskemu rastu. Mala by preto existovať istá pružnosť pri konsolidácii verejných financií a jednotlivé krajiny by mali mať možnosť nastaviť si ju tak, aby mohli súčasne investovať do podpory hospodárskeho rastu. „Pravidlá však musia byť aplikovateľné pre všetky krajiny Európskej únie, nielen pre vybrané štáty,“ zdôraznil slovenský premiér.

Mottom aktuálneho ročníka krynického ekonomického fóra je Smerovanie k novej dohode s odkazom na potrebu ekonomickej, sociálnej a politickej transformácie vyplývajúcej z dôsledkov globálnej hospodárskej krízy. Okrem poľského a slovenského premiéra sa na podujatí zúčastnil aj šéf kabinetu Lotyšska.

 

zdroj: http://www.strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>