Nová nemocnica v bratislavskom Starom meste

www.ipolitika.sk

Po rokoch, kedy v Bratislave nemocnice väčšinou zanikali, je tu dobrá správa. V centre Bratislavy sa začalo s výstavbou novej budovy Nemocnice sv. Michala, ktorá patrí pod rezort vnútra. Základný kameň  v stredu 18. septembra 2013 poklopali minister vnútra Robert Kaliňákministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenskáriaditeľ nemocnice Marian Križko.

Projekt si podľa predbežných odhadov vyžiada 49,7 mil. eur.  Dve tretiny z tejto sumy sú určené na výstavbu budovy, zvyšok sa použije na vybavenie nových priestorov. Financovať výstavbu bude nemocnica, ktorá peniaze na tento účel má už viac ako päť rokov, a to zo štátnych aktív. Kým v iných častiach Slovenska sa nemocnice dočkali rekonštrukcie vďaka eurofondom, Bratislava takú možnosť čerpania nemá.

www.ipolitika.sk

Po dostavbe bude zdravotnícke zariadenie slúžiť nielen rezortným zložkám (policajti, vojaci, hasiči…), ale aj širokej verejnosti. Už v súčasnosti ju v prevažnej miere až z 80 percent využívajú civili. V budúcnosti plánujú toto číslo zvýšiť na 90 percent.

Nemocnica v centre hlavného mesta bude fungovať už v roku 2015.

zdroj: http://www.strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>