Monika Flašíková-Beňová: Obyvateľov BSK najviac trápi doprava

www.ipolitika.sk

Doprava je najakútnejším problémom, ktorý trápi obyvateľov Bratislavského samosprávneho kraja. Kraj sa spolu s vládou a mestom musí sústrediť na doriešenie novej železničnej stanice, integrovanej dopravy, zvýšiť dostupnosť verejnej dopravy aj investovať do infraštruktúry.

„Doprava mi rezonovala na všetkých stretnutiach s občanmi, ktoré som počas letných mesiacov mala v Bratislavskom samosprávnom kraji a navštívila som skutočne každú jednu obec, každé jedno mesto. Jednak to bolo ničenie ciest prvej a druhej triedy nákladnou dopravou, jednak to boli témy, ktoré sa spájali s komplexným riešením dopravnej situácie. Mala som stretnutie s Jánom Počiatkom a hovorili sme o témach, ktoré sa s dopravou veľmi úzko spájajú. Súčasná vláda chce do riešenia dopravnej situácie v BSK najviac od vzniku Slovenskej republiky, „ uviedla na svojej tlačovej konferencii Monika Flašíková-Beňová.

Jedným z projektov, ktoré predstavila je bezplatná verejná doprava v kraji cez víkendy. “Je veľká škoda, že obyvatelia nášho kraja odchádzajú cez víkendy do Rakúska. My by sme chceli, aby sa rozvíjal turistický ruch aj tu u nás v Bratislave. Chceme preto vytvoriť podmienky a jednou z tých podmienok by mohlo byť aj to, že počas víkendov, keď majú ľudia čas, budú môcť cestovať bezplatne po svojom regióne,” uviedla kandidátka.

www.ipolitika.sk

Ďalším projektom, ktorý predstavila je výstavba novej podzemnej železničnej stanice spolu s novým Bratislavským centrálnym parkom. “Je to územie pri bratislavskom Istropolise a je to územie, kde bude stáť nová železničná stanica pre regionálnu dopravu, avšak nebude zapustená 45 metrov do zeme, ale bude to projekt, ktorý bude reálne financovateľný,” dodala Flašíková-Beňová. Výhodou tohto projektu je podľa nej veľká zelená plocha, ktorá by sa mala nachádzať v centre Bratislavy. “Bude to park o rozlohe niekoľkých hektárov,” doplnila s tým, že projekt na park by mali pripraviť študenti architektúry.

Ako tiež uviedla, s ministrom Počiatkom sa zhodli, že výstavba nultého obchvatu D4 by mala začať úsekom, kde sa napojí na R7, aby práce na R7 mohli začať o dva roky skôr.

Na záver poslankyňa vyjadrila radosť nad tým, že ministerstvo dopravy bude využívať PPP projekty práve v Bratislavskom kraji, ktorý má podľa Flašíkovej-Beňovej najlepšie predpoklady zo všetkých ostatných krajov na najbližšie obdobie.

 

zdroj: http://www.strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>