Ministri nechali limuzíny na ministerstvách a prišli alternatívnou dopravou na rokovanie vlády

www.ipolitika.sk

V stredu 18. septembra 2013 sa ministri po roku opäť zapojili do kampane Európsky týždeň mobility a na rokovanie vlády prišli alternatívnou dopravou. Minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský sa pochválil novým bicyklom, ministri Miroslav Lajčák, Tomáš Borec a Ján Počiatek prišli pešo. Elektromobil využili ministri Peter Žiga a Ján Richter. Najväčší rozruch však spôsobil “nový vladny špeciál”, na ktorom prišli ministri vnútra, financií, obrany a zdravotníctva. Za volantom sedel premiér Robert Fico.

Členovia vlády sa rozhodli opätovne podporiť túto myšlienku, ktorá propaguje väčšie využívanie verejnej dopravy, bicykla a pešej chôdze a má pozitívny vplyv nielen na životné prostredie, ale aj zdravie ľudí.

www.ipolitika.sk
Kampaň je každoročne v čase od 16. do 22. septembra a jej cieľom je zvýšiť povedomie obyvateľov o alternatívnych spôsoboch dopravy a zabrániť narastajúcemu znečisteniu životného prostredia v mestách. Každý ročník Európskeho týždňa mobility je zameraný na špecifickú ústrednú tému viažúcu sa k udržateľnej mobilite, tohtoročnou témou je Čisté ovzdušie – vaša voľba.
zdroj: http://www.strana-smer.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>