Minister obrany Martin Glváč na oficiálnej návšteve Švédskeho kráľovstva

www.ipolitika.sk

Vojensko-technická spolupráca či výskum a vývoj v oblasti obrany. Aj to boli témy o ktorých diskutoval minister obrany Martin Glváč s ministerkou obrany Švédskeho kráľovstva Karin Enstrőmovou počas oficiálnej návštevy vo Švédskom kráľovstve. 

„Obe krajiny majú záujem na posilnení vzájomných vzťahov v oblasti obrany vrátane rozvoja možností spolupráce podnikov obranného priemyslu. S ministerkou sme sa dohodli na zriadení expertnej skupiny, ktorej cieľom bude špecifikovať konkrétne projekty pre najbližšie obdobie,“ povedal šéf rezortu obrany Martin Glváč. Počas bilaterálneho stretnutia prediskutovali aj otázky modernizácie slovenského nadzvukového letectva.

Pri príležitosti dnešnej návštevy ministri obrany SR a Švédskeho kráľovstva podpísali medzivládnu dohodu, ktorú schválila 17. apríla 2013 vláda SR. Ide o dohodu medzi vládou SR a Švédskeho kráľovstva o spolupráci v oblasti obrany.  „Dnes sme podpísali dohodu, ktorá je zameraná nielen na vojensko-technickú spoluprácu, výskum a vývoj, ale aj na oblasť výcviku a vzdelávania, logistiky, operácii v teréne i vojenského zdravotníctva,“ uviedol Martin Glváč.

www.ipolitika.sk

Šéf rezortu obrany navštívil aj medzinárodné centrum švédskych ozbrojených síl (SWEDINT), ktoré poskytuje vzdelávanie a tréning nielen pre vojenský, ale aj policajný a civilný personál zameraný na prácu v mierových operáciách OSN, NATO a EÚ. „Radi by sme oživili spoluprácu aj s týmto strediskom. Slovensko vie naopak ponúknuť vzdelávacie a vedecko-výskumné projekty v Akadémii ozbrojených síl SR v Liptovskom Mikuláši, vojenský výcvikový priestor Lešť i centrum výnimočnosti EOD v Trenčíne,“  uviedol Martin Glváč.

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>