Kúpa SPP a.s. za euro bude miliónkrát drahšia

www.ipolitika.sk

Robert Fico kupuje SPP a.s. za jedno euro.

Vláda minulú stredu schválila kúpu 49-percentného podielu SPP a.s.. Zmena, ktorú robí Robert Fico, spočíva v tom, že zisky sa naďalej budú deliť v pomere 51 ku 49, ale straty bude v plnom rozsahu znášať štát.

Štát nezíska 100%-ný podiel nad žiadnou ziskovou časťou, ale iba nad stratovou matkou SPP a.s., ktorá je dnes ako celok v zisku len kvôli dcérskym spoločnostiam Eustream, SPP Distribúcia a SPP Storage.

“Jedná sa o klasický tunel, na aký sme od sociálnych demokratov zvyknutí. Doteraz si totiž zisky aj straty delil štát aj investor. Teraz straty bude v plnom rozsahu znášať štát. Toto je čisté svinstvo. Robert Fico kupuje prázdnu, deravú stratovú schránku,“ povedal predseda SaS Richard Sulík.

www.ipolitika.sk

Pre kúpu uvádza Robert Fico dva argumenty. Štát ako stopercentný vlastník SPP a.s. bude môcť zabrániť nárastu cien plynu pre domácnosti. To však už robí aj dnes cez ÚRSO. Ďalej tvrdí, že štát s Gazpromom vyjedná lepšie ceny. To je nebezpečné, lebo Gazprom nie je nejaký spolok troch milosrdných a ak bude súhlasiť s nižšími cenami, bude to určite za nejaký ústupok.

“Aj preto budeme iniciovať zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu k nevýhodnej kúpe SPP a.s.. Ak celá kúpa prebehne, budeme mať ďalší výlučne štátny podnik. Stačí sa pozrieť na šafárenie a rozkrádanie v CARGO a.s.. To isté bude osud SPP a.s.. A to nemôžeme dopustiť,” vyhlásil predseda SaS Richard Sulík.

 

zdroj: www.strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>