Jaroslav Baška prišiel do parlamentu na bicykli – prehral stávku s Petrom Saganom

www.ipolitika.sk

Poslanec Národnej rady a kandidát na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška prišiel na septembrovú schôdzu parlamentu na bicykli z rodných Dohnian.  Prehral totiž stávku s vynikajúcim slovenským cyklistom Petrom Saganom. Stávku uzavreli  na slovensko-českom šampionáte v cestnej cyklistike v Dubnici. Keďže Peter Sagan na prestížnych pretekoch Tour de France obhájil zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže, Jaro Baška musel sadnúť na bicykel. „Tour som samozrejme pozorne sledoval, Peťovi som držal palce a poslal som mu esemesku, že naša stávka platí a na rade som ja. Blahoželám mu ku skvelému úspechu, veď obhájiť zelený dres sa dosiaľ na Tour de France nikomu nepodarilo. A k tomu Petrových osem pódiových umiestení, to je super,“  povedal Jaroslav Baška.

www.ipolitika.sk

Jaroslav Baška vyrazil z Dohnian do Bratislavy ráno okolo siedmej. Trasu dlhú 167 kilometrov zdolal za 6 hodín a 40 minút.  Pomáhal mu kolega z parlamentu Milan Panáček a švagor Jozef Štefánik.  „Mali  sme dve neočakávané zastávky. Pri Častkovciach policajnú kontrolu a dali nám dokonca aj fúkať. No a pri Trnave som dostal defekt, bol to klinec ako pol prsta,“ povedal s úsmevom Jaro Baška. „Najťažší úsek, ktorý sme prešli, tak somsmerom  z Trnavy cez Ružindol do Modry, pretože tam boli najhoršie tie stúpačky a bol strašne silný protivietor,“ dodal.

Kandidát na trenčianskeho župana má v nohách už stovky kilometrov. V júli začal svoju cyklistickú Tour de Baška, počas ktorej stihol navštíviť 276 miest a obcí. Čakajú ho ešte tri etapy, posledná Magurská etapa je naplánovaná na 14. septembra.

Výsledkom tour po Trenčianskom kraji bude volebný program zostavený na základe reálnych podnetov a pripomienok od občanov.

 

zdroj: http://www.strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>