Ján Figeľ: Víťazstvo strany Angely Merkelovej je dobrou správou

www.ipolitika.sk
Víťazstvo nemeckej Kresťanskodemokratickej únie pod vedením kancelárky Angely Merkelovej potvrdzuje, že aj dnes sa dá úspešne robiť politika založená na hodnotách a na zodpovednom programe, vyhlásil predseda Kresťanskodemokratického hnutia Ján Figeľ v reakcii na výsledky parlamentných volieb v Nemecku, ktoré vyhrala koalícia CDU/ CSU.

Napriek pretrvávajúcej ekonomickej kríze v Európe a finančným problémom eurozóny dokázali kresťanské strany výrazne zlepšiť svoj predchádzajúci volebný výsledok, tvrdí predseda KDH. Výsledky volieb tak podľa neho potvrdili správnosť cesty, ktorú zvolili kresťanskí demokrati v Nemecku pri riešení krízy v eurozóne.“Som rád, že Nemecko a EÚ má na čele lídra, akým je Angela Merkelová. Vytvára to predpoklady aj pre silnejšiu spoluprácu našich sesterských strán KDH a CDU,” píše sa vo vyhlásení Jána Figeľa. Tento výsledok je dobrou správou aj pre Slovensko a jeho ekonomiku, uzatvára Figeľ.

www.ipolitika.sk

Nedeľňajšie parlamentné voľby v Nemecku vyhrala Kresťanskodemokratická únia (CDU/CSU) kancelárky Angely Merkelovej, ktorú podľa oficiálnych čiastkových výsledkov volilo takmer 42 percent ľudí. Nezískala však parlamentnú väčšinu, ako naznačovali povolebné odhady. Opozičná Sociálnodemokratická strana (SPD) na čele s Peerom Steinbrückom získala takmer 26 percent hlasov. Do parlamentu sa nedostala koaličná Slobodná demokratická strana (FDP). Znamená to, že Merkelová bude zrejme musieť vytvoriť koalíciu CDU a SPD, akú viedla vo svojom prvom funkčnom období v rokoch 2005 až 2009.

 

zdroj: http://www.strana-sas.sk

 

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>