Ján Figeľ: Odmietnutie návrhov KDH je dobrá správa pre korupčníkov

www.ipolitika.sk

Za dobrú správu pre finančné skupiny, pre korupčníkov a podvodníkov označil predseda KDH Jan Figeľ dnešné hlasovanie poslancov Smeru, ktorí odmietli návrhy zákonov o ochrane oznamovateľov korupcie a o lobingu z dielne KDH. “Je to zlá správa pre slušných ľudí na Slovensku, slušných podnikateľov a firmy. Ale prídu raz aj lepšie a dobré správy,” povedal Figeľ po hlasovaní.

Smer-SD dnes podľa Figeľa zvolil nezodpovedný stranícky prístup. Zákon o ochrane oznamovateľov korupcie prešiel prvým čítaním, kde nikto, ani z vládneho Smeru nebol proti. Po úprave zákona, keď z neho Figeľ vypustil kritizované odmeňovanie oznamovateľov korupcie, prešiel návrh aj parlamentnými výbormi. Dnes návrh zákona prešiel aj druhým čítaním, ale záverečným hlasovaním už nie. “Pretože tak rozhodol on – Robert Fico. Robert Fico, ktorý nepríde na nie že diskusiu, ale obhajobu prípadu známeho pod názvom Slovenský plynárenský podvod,” vyhlásil Figeľ.

www.ipolitika.sk

Zákon o lobingu, ktorým chceli poslanci KDH prvý raz na Slovensku vymedziť pravidlá tejto činnosti, neprešiel ani do druhého čítania. “To ma len utvrdzuje v tom, že strane Smer nelegálny a netransparentný lobing vyhovuje,” povedal poslanec za KDH Pavol Hrušovský.

 

zdroj: http://www.kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>