Energetika: Ficova školácka chyba

www.ipolitika.sk

Amaterizmus a nekoncepčnosť vlády SMERu sa opäť raz prejavil v jednom z najcitlivejších odvetví Slovenska – v energetike.

Za školácku chybu možno označiť podpísanie memoranda o porozumení medzi Slovenskom a U.S.Steel. Memoranda, v ktorom sa Slovensko okrem iného zaviazalo kompenzovať poplatky oceliarní, ktoré musia od roku 2007 platiť vo forme taríf za elektrinu, ktorú si sami vyrobia a spotrebujú, avšak neošetrilo vzniknuté straty od roku 2007.

Dané tarify za elektrinu v roku 2011 z rozhodnutia ÚRSO, na čele ktorého stojí nominant SMERu, Harabin slovenskej energetiky, Jozef Holjenčík, boli pre samovýrobcov trojnásobne zvýšené, čím sa výroba elektriny určenej na vlastnú spotrebu stala pre mnohých stratová.

www.ipolitika.sk

“Vďaka memorandu má tak U.S. Steel v rukách silnú zbraň, nakoľko jeho samotným obsahom bol tento nárok fakticky uznaný. Nebezpečenstvo je aj vo forme precedensu, ktorý by následne mohli využiť aj ďalší samovýrobcovia elektriny, ktorí tieto poplatky taktiež odvádzajú,” uviedol tímlíder SaS pre energetiku Karol Galek.

Je preto možné očakávať, že suma 260 miliónov EUR, o ktoré môže Slovensko prísť vďaka  jednej z ďalších chýb vlády SMERu nemusí byť konečná.

zdroj: http://www.strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>