Bývalý VOP Nováky plánuje rozšíriť výrobu a vytvoriť 200 pracovných miest

www.ipolitika.sk

Bývalý Vojenský opravárenský podnik v Novákoch, ktorý rezort obrany prenajal na obdobie 20 rokov  strategickému partnerovi, plánuje od júna 2014 rozšíriť svoju výrobu a vytvoriť približne 200 nových pracovných miest. Osobitú zbrojársku výrobu plánuje spoločnosť MSM Martin spustiť spoločne so zahraničným partnerom. Po dnešnej návšteve podniku o tom informovali minister obrany SR Martin Glváč a predseda vlády SR Robert Fico.

„Som rád, že strategický partner spoločnosť revitalizoval, udržal zamestnanosť a dokonca ju aj mierne navýšil,“ povedal premiér. Zároveň pripomenul, že postupne prichádza aj k diverzifikácii tejto spoločnosti a nie je už orientovaná iba na vojenskú produkciu, ale ponúka služby aj civilnému sektoru.

Minister obrany Martin Glváč potvrdil, že spoločnosť VOP Nováky prevzalo súčasné vedenie vo vedenie vo veľmi zlom stave. „Naši predchodcovia dokonca v Strategickom hodnotení obrany uvažovali o jeho zrušení. Som preto veľmi rád, že nám sa podarilo podnik udržať, ľudia neprišli o prácu a vstup strategického parnera sa nám osvedčil,“ povedal.

www.ipolitika.sk

Podľa riaditeľa MSM Martin Mariána Gogu dnes premiérovi a ministrovi obrany predstavili projekt, na ktorom dlhodobo pracujú„Jedná sa o blízku výrobu  tej našej. Pre nás to znamená, že nadviažeme na skúsenosti a bohaté know-how, ktoré tu vždy v Novákoch bolo,“ uviedol.

Rezort obrany vybral strategického partnera MSM Martin v rámci verejného ponukového konania. Pre vyhodnotenie súťažných ponúk záujemcov boli stanovené tri kritériá (výška nájomného, výška kúpnej ceny za predávané zásoby a počet zachovaných, resp. vytvorených pracovných miest). Strategický partner vstúpil do podniku k 1. januáru 2013.

 

Ministerstvo obrany SR

 

zdroj:  http://www.strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>