Andrej Danko: Ďalšia zrada na Slovákoch!

www.ipolitika.sk

Slovenská národná strana (SNS) v súvislosti so škandálom o podkladoch vládneho materiálu o odkúpení zvyšného podielu v materskej spoločnosti Slovenského plynárenského priemyslu (SPP), pripraveného finančnou skupinou, vyzýva vládu, aby bezodkladne zastavila túto transakciu ako aj škandalóznu manipuláciu okolo SPP.

SNS pripomína, že ako prvá strana na Slovensku podala oznámenie na Generálnu prokuratúru z poškodzovania záujmov štátu, z možných machinácií pri stanovení ceny a vyzvala vládu, aby dozrela na predkupné právo Slovenskej republiky.

Pre SNS ako prvú politickú stranu bolo neprijateľné, aby súkromná finančná skupina s nejasným pozadím získala kontrolu nad strategickým podnikom SPP, ako aj nad ďalším strategickým podnikom – Stredoslovenská energetika, a.s.(SSE). Navyše je neprijateľné, aby slovenská vláda nevyužila predkupné právo na kúpu 49% podielu SPP, a potom odkúpila tento podiel naspäť s tým, že existuje vážne podozrenie, že podklady pripravovala finančná skupina.

www.ipolitika.sk

Pre Slovenskú národnú stranu bude v budúcnosti prioritou navrátenie týchto podnikov do rúk Slovenskej republiky. SNS verí, že tento škandál nezostane bez povšimnutia a Generálna prokuratúra SR začne konať a vyvodí všetky trestnoprávne dôsledky z takéhoto konania proti záujmom štátu

 

zdroj: www.sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>