Smer chce chrániť ľudí pred audiotextovými službami

www.ipolitika.sk

Telefonujúci na linky so zvýšenou cenou audiotextových služieb by sa pred začiatkom hovoru mali dozvedieť, že volajú na číslo so zvýšenou cenou hovoru. Vyplýva to z novely zákona o elektronických komunikáciách, ktorú do parlamentu predložili poslanci za Smer Anton Martvoň a Otto Brixi.

„Súčasné znenie zákona audiotextové služby nepozná, a preto považujeme za potrebné v prospech koncových užívateľov zahrnúť medzi súčasne služby aj tzv. služby audiotextové, keďže ide o služby so zvýšenou tarifikáciou za minútu hovoru oproti bežnému hovoru, a teda i o takejto skutočnosti by mali byť užívatelia korektne vopred informovaní,“ argumentujú predkladatelia.

Martvoň pripomenul, že prostredníctvom audiotextu sa dnes už okrem hlásenia do rôznych súťaží či veštenia ponúkajú aj pracovné miesta či hlásenia o dopravnej situácii alebo poskytovanie rôznych iných informácií. S návrhom poslancov Smeru súhlasilo aj ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

Ak parlament právnu normu schváli, po novom sa bude telefonovať od 1. januára 2014. Podobnú novelu predložili do národnej rady začiatkom roka poslanci za OĽaNO. Obyčajní navrhovali, aby sa telefonujúci pred začiatkom spojenia na audiotextovú linku dozvedeli, že hovor je spoplatnený vyššou sadzbou spolu s výškou tarifikácie. Vládny Smer vtedy najprv novelu v prvom a druhom čítaní podporil, definitívne však za ňu v treťom čítaní nehlasoval.

www.ipolitika.sk

„V druhom čítaní sa neprijalo komplexné riešenie. Za návrh OĽaNO vtedy nehlasovali ani opozičné strany SDKÚ a Most-Híd,“ vysvetlil Martvoň. Zároveň priznáva, že sa inšpiroval pôvodnou myšlienkou OĽaNO, ktorú považuje za dobrú. „Teraz ponúkame komplexné riešenie,“ uzavrel poslanec Smeru.

 

zdroj: http://www.strana-smer.sk/

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>