Slovenský priemysel vzrástol medziročne viac ako priemer EÚ

www.ipolitika.sk

Sezónne upravená priemyselná produkcia v eurozóne v júni medzimesačne posilnila o 0,7 %. 

V rámci celej Európskej únie stúpla o 0,9 %. V medziročnom porovnaní júnová priemyselná výroba eurozóny vzrástla o 0,3 % a v rámci celej EÚ sa zväčšila o 0,4 %. Informoval o tom v utorok štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Na Slovensku priemyselná produkcia medzimesačne posilnila o 0,3 %, čiže menej, ako bol priemer eurozóny a celej EÚ. Medziročne však vzrástla výraznejšie, a to o 2,8 %.

V rámci členských krajín EÚ krajín, z ktorých mal Eurostat informácie k dispozícii, priemyselná výroba v júni oproti máju stúpla v štrnástich štátoch a klesla v ôsmich. Najviac posilnila v Írsku (8,7 %), Rumunsku (5,7 %), Poľsku (3,1 %) a Nemecku a Grécku (zhodne 2,5 %). Najvýraznejšie sa produkcia priemyslu medzimesačne zmenšila v Holandsku (-4,1 %), Portugalsku (-2,8 %) a Francúzsku (-1,5 %).

www.ipolitika.sk

Medziročne v rámci krajín únie, z ktorých boli údaje k dispozícii, produkcia priemyslu vzrástla v jedenástich štátoch a zmenšila sa tiež v jedenástich. V porovnaní s júnom 2012 výroba najviac vzrástla v Rumunsku (9,6 %), Poľsku (5,3 %) a Estónsku (4,7 %). Najvýraznejšie medziročne oslabila vo Fínsku (-5,9 %), Bulharsku (-4,4 %) a v Českej republike (-3 %).

Zdroj: banskabystrica.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>