Slovakia Energy potvrdila kúpu Energetického centra

www.ipolitika.sk

Spojenie dvoch alternatívnych dodávateľov na slovenskom trhu s dodávkami energií je potvrdené. 

Spoločnosť Slovakia Energy potvrdila, že odkupuje od švajčiarskej spoločnosti Cromicron stopercentný obchodný podiel vo firme Energetické Centrum.

“Ukončenie procesu prevzatia spoločnosti sa očakáva do konca septembra. Prevzatím Energetického Centra sa zvýši počet zákazníkov o viac než 130-tisíc. Táto zmena sa nedotkne služieb, ktoré sú zákazníkom poskytované,“ uviedol konateľ Slovakia Energy Jiří Písařík.

Slovakia Energy neskrýva, že v budúcnosti možno odkúpi aj ďalšieho alternatívneho dodávateľa energií. “Konsolidácia energetického trhu je podľa nás prirodzený jav. Na českom a slovenskom trhu je veľké množstvo dodávateľov bez dlhodobej perspektívy, v budúcnosti teda nevylučujeme ďalšie podobné akvizície,“ konštatoval Písařík.

www.ipolitika.sk

Začiatkom tohto roka získala Energetické centrum švajčiarska spoločnosť Cromicron, keď alternatívneho dodávateľa energií odkúpila od firmy Energy Supplier No. 1. Energetické Centrum na slovenskom trhu pôsobí už tretí rok. Má približne 130 tisíc klientov. Firma je známa tým, že od Úradu pre reguláciu sieťových odvetví SR dostala rekordnú pokutu vo výške jedného milióna eur. Regulátor zistil viacero porušení zákona, z ktorých najvážnejším bolo účtovanie vyšších cien elektriny, ako úradom stanovených maximálnych cien. Spoločnosť taktiež podľa regulačného úradu nedodržiavala lehoty na reklamácie, nepodávala úradu potrebné informácie, či sa vyhýbala vracaniu preplatkov.

Zdroj: banskabystrica.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>