Peter Tydlitát: Malí veľkí vlastenci

www.ipolitika.sk

Objavil som fotografiu mamičky, ktorá sa vydala do zahraničia. Boli na nej jej deti, dvaja chlapci, ktorí nemajú viac ako 7 rokov. Stáli na kopci pod slovenskou štátnou zástavou a hrdo držali žrď, na ktorej bola upevnená.

Ďakujem tejto mamičke, že jej deti vedia kde je Slovensko, vždy sa veľmi tešia príchodu na Slovensko, kde žije ich dedo, babka, strýko, bratranci a kamaráti. Sú to stále malé deti, ale prirodzene sa v nich prebúdza vlastenectvo a hrdosť na Slovensko, pri ich častom cestovaní v rôznych krajinách.

Tak, ako sa túlia k svojej mame, podobné niečo cítia i k Slovensku. Veľmi sa vždy tešia na to, ako budú opäť detsky vystrájať.

Stretol som sa s rodičmi 14 ročného mládenca, ktorý sa narodil na Slovensku, ale celý život žije s rodinou v zahraničí. Hrá hádzanú. Pod klubovým dresom nosí tričko so slovenským znakom. Po každom góle, ktorý tento chlapec vsieti, zodvihne klubový dres a ukazuje slovenský znak, aby ho všetci videli a vedeli, odkiaľ pochádza. Nikto mu to nikdy neprikazoval, nikto ho nikdy nenavádzal na takéto rituály. Určite to urobil po vzore veľkých športovcov, mohol mať však na tričku nejakú príšerku supermanov, alebo iných športových vzorov. Sám, iniciatívne, sa v zahraničí hrdo hlási k Slovensku, odkiaľ pochádza, kam sa rád vracia k svojim starým rodičom a rodine. Sľúbil som mu, že keď sa stretneme opäť, venujem mu také tričko. Najväčším Slovákom sa cítil vtedy, keď sa stal jeho tatko trénerom slovenskej reprezentácie.

www.ipolitika.sk

Tieto deti prežívajú naozajstné vlastenectvo, bez falošnosti, kupčenia či donútenia. Takýchto detí je v zahraničí oveľa viac.

Len my na Slovensku si stále chceme dokazovať, kto je lepší, čistejší a neviem ešte koľko prívlastkovým vlastencom. Pritom tu chýbali a stále chýbajú základné prvky kultúry v spoločnosti či v našej strane, ktoré sa postupne snažíme odstraňovať.

Preto je povinnosťou Slovenskej národnej strany a nás všetkých ponúknuť v srdci Európy, v našej spoločnej vlasti, každému pocit bezpečia, pokoja, radosti, možnosti vzdelávať sa, rozvíjať svoje schopnosti a uplatniť sa v živote bez predsudkov a ponižovania.

Zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>