Opustil nás dlhoročný člen Rady KDH František Adamčák

www.ipolitika.sk

So zármutkom v duši, no zároveň s nádejou na stretnutie, upovedomujeme, že nás  31. júla 2013 navždy opustil večný optimista, ktorý sa snažil konflikty riešiť pokojnou cestou a nikdy ich nevyvolával, kresťanský demokrat, František Adamčák.

Milujúci otec dvoch dcér a dvoch synov, najlepší manžel, slušný človek, dobrák, správny chlap, zodpovedný, pokorný – takáto charakteristika sa vynorí nie jedenému obyvateľovi Tvrdošína  pri spomienke na bývalého vývojového zamestnanca Tesla Orava a pracovníka v oblasti školstva.
 

Tento pracovitý, zodpovedný, čestný a hlavne veľmi skromný človek, pre ktorého rodina bola najdôležitejšou vecou na svete, sa nebál po roku 1990 angažovať aj vo veciach verejných.  Patril k zakladajúcim členom KDH  a v rokoch 1996 -2001 pôsobil aj ako regionálny tajomník hnutia.

www.ipolitika.sk

O dobro a potreby nielen svojich najbližších, ale aj obyvateľov Tvrdošína a celého okresu dbal, najmä, pri zastávaní funkcie mestského a regionálneho poslanca. Angažovanie sa vo veciach verejných neznamenalo preňho  len dobre využiť voľný čas, ale aj celoživotné poslanie. Svedčí o tom aj skutočnosť, že bol dlhoročným členom najvyššieho orgánu hnutia,  Rady KDH a tiež dlhoročným okresným podpredsedom.

Náš priateľ František počas celého života,  čo hovoril, to robil. Na svojom živote on a cez neho Prozreteľnosť dokázala, že pravda a láska môžu víťaziť a víťazia. Len je dôležité, aby nám na tom záležalo. Jeho život je pre nás výzvou, pozvaním, inšpiráciou v nasledovaní, v spolupráci na dobrom diele. Za všetko, čo vykonal sme mu nesmierne vďační a vždy budeme na neho v KDH spomínať s úctou, láskou  a vďakou.

Posledná rozlúčka so zosnulým Františkom Adamčákom bude v sobotu 3. augusta 2013 o 10.00 h vo farskom kostole v Tvrdošíne(sv. omša a pohrebné obrady).

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>