Miroslava Szitová: Učiteľ bude dozorcom

www.ipolitika.sk

V tomto školskom roku, ktorý sa začne o mesiac, bude učiteľ podľa podpredsedníčky KDH Miroslavy Szitovej plniť špecializovanú úlohu „dozorcu“, ktorého pracovnou náplňou bude udržať disciplínu v triede a žiaka v škole.

Ako povedala  2. augusta 2013 pre agentúru SITA, v mnohých školách sú dvere budov pozatvárané na sto zámkov a mnohé okná v triedach zabezpečené proti úniku.

„Navyše podľa návrhu Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR pribudne pedagógom ďalšie privilégium, pretože rodičia prídu o rodinné prídavky, ak ich dieťa nebude dodržiavať školský poriadok. Porušenie školského poriadku však nebude sledovať úradník z ministerstva práce, ale učiteľ, ktorému pribudne úloha vypísať príslušnú dokumentáciu k porušeniu školského poriadku, v priamej konfrontácii s nahnevaným rodičom,“ upozornila.

So začiatkom školského roka však nastúpi podľa podpredsedníčky KDH aj vlna zháňania kreditov všade tam, kde to bude možné.

www.ipolitika.sk

„Mnoho firiem si akreditovalo vzdelávacie programy, ktoré všakovakým spôsobom absolvujú pedagógovia, aby získali potrebný počet kreditov a mohli dostať príplatok k tabuľkovému platu. Kvalita vzdelávania nezohráva žiadnu úlohu. Dôležitá je účasť, zaplatenie poplatku a získanie certifikátu o absolvovaní,“ zdôraznila Miroslava Szitová. Naháňačka sa začne podľa nej od septembra znovu.

Ministerstvo školstva učiteľom tiež podľa Szitovej zvýši počty žiakov v triedach.

„Po hromadnej pripomienke podpísanej 3 000 ľuďmi došlo síce ku kozmetickej úprave plánovaného zvýšenia počtu detí v triede, no po úprave by vo všetkých triedach prvého stupňa malo byť maximálne 25 žiakov. V triedach piateho až deviateho ročníka základnej školy, teda na druhom stupni, 29 žiakov a v prvom ročníku strednej školy 31 žiakov,“ povedala.

Učiteľ bude musieť teda podľa nej zvládnuť spolu deti nadané, intaktné, deti so špecifickými poruchami správania, učenia, žiakov so sociálne znevýhodneného.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>