Martinský Volkswagen vyrobil 300-miliónty komponent

www.ipolitika.sk

Martinský závod spoločnosti Volkswagen Slovakia, a.s. vyrobil 300-miliónty komponent. 

Jubilejným komponentom sa stalo teleso diferenciálu, ktoré sa v bratislavskom závode montuje do prevodoviek vozidiel značiek Volkswagen, Audi, Seat a Škoda. Informoval o tom hovorca spoločnosti Vladimír Machalík.

Podľa Volkswagenu vyrobiť prvých 200 mil. komponentov trvalo závodu 10 rokov od jeho založenia v roku 2000.

Ďalších 100 miliónov sme dokázali vyrobiť za tri roky, dodal vedúci martinského závodu Werner Landau. V minulom roku vyrobil martinský závod 28,85 mil. komponentov, pričom vyše 93 % produkcie smeruje na export.

www.ipolitika.sk

Volkswagen Slovakia pôsobí na Slovensku už viac ako 21 rokov. Od roku 1991 vyrobil viac ako 3 milióny vozidiel. Patrí k najväčším exportérom, investorom i zamestnávateľom v súkromnom sektore na Slovensku. Zamestnáva viac ako 9 400 ľudí, pričom v martinskom závode je zamestnaných viac ako 800 zamestnancov. Portfólio závodu v Martine pozostáva z výroby komponentov pre podvozky ako sú brzdové kotúče, brzdové bubny, náboje a závesy kolies.

Zdroj: banskabystrica.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>