Lety do Egypta zrušila ďalšia cestovná kancelária

www.ipolitika.sk

Najbližšie lety do dovolenkovej destinácie Egypt od piatku zrušila aj cestovná kancelária Kartago Tours. 

Rozhodla sa tak vzhľadom na znižujúci sa záujem o odlety do Egypta a nestabilnú situáciu v krajine, agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa cestovnej kancelárie Silvia Ladvenicová. V prípade zlepšenia situácie je Kartago Tours pripravená lety do krajiny obnoviť.

Dovolenkári majú možnosť si zmeniť destináciu a v prípade, že si iné miesto pobytu nevyberú, môžu svoj zájazd zrušiť bez storno poplatku.

Cestovná kancelária zrušila aj fakultatívne výlety do Luxoru a do Káhiry. Ostatné lodné výlety sme zatiaľ nezrušili, no situáciu neustále sledujeme a sme v kontakte s delegátmi, doplnila.

Obrazom: Moslimské bratstvo ohlásilo ďalší protest, Egypt sa pripravuje na násilie

Letecké pobytové zájazdy do letovísk Hurghada, Marsa Alam, Makadi Bay a Soma Bay zrušili vo štvrtok 15. augusta aj cestovné kancelárie Satur a Koala Tours. V prípade Saturu zrušenie platí zatiaľ do 8. septembra, agentúru SITA informovala marketingová manažérka spoločnosti Satur Travel Jana Zedníková. Klientom Saturu, ktorí nebudú mať záujem cestovať do inej destinácie a predložia platne uzatvorenú cestovnú zmluvu, vráti cestovná kancelária peniaze. Cestovná kancelária ich bude kontaktovať prostredníctvom pobočiek.

Dovolenkári majú možnosť bezplatne zájazd stornovať a vybrať si novú dovolenkovú destináciu. Tí, ktorí budú chcieť aj napriek situácii do krajiny cestovať, môžu tak urobiť na vlastné riziko, uviedla generálna riaditeľka Saturu Eleonóra Fedorová s tým, že im Satur vie takýto zájazd zabezpečiť cez jej partnerské cestovné kancelárie. Posledný návrat dovolenkárov a klientov Saturu je v nedeľu 18. augusta.

Obrazom: Egyptom zmieta vlna násilností, hlásia stovky mŕtvych

Situácia v letoviskách je nateraz pokojná. Cestovná kancelária sa však rozhodla zrušiť aj fakultatívne výlety, ktoré boli na piatok naplánované. V prípade zmeny situácie v Egypte je naša cestovná kancelária pripravená okamžite reagovať, pričom situáciu v Egypte neustále monitorujeme, uzavrela pre agentúru SITA Eleonóra Fedorová.

Letecké pobytové zájazdy do obľúbenej dovolenkovej destinácie Egypt zrušila počas júla aj cestovná kancelária Hydrotour, informoval o tom obchodný riaditeľ spoločnosti Ján Sliacky.

www.ipolitika.sk

Do letovísk Hurghada, Makadi Bay a Soma Bay nateraz ruší letecké pobytové zájazdy aj cestovná kancelária Koala Tours. Tá žiada všetkých dotknutých klientov, aby sa v čo najkratšom čase skontaktovali s predajnými miestami, kde si kupovali svoj dovolenkový pobyt, informuje o tom Koala Tours na svojej internetovej stránke. Všetkým dotknutým klientom cestovná kancelária garantuje špeciálne zvýhodnené ponuky na dovolenkové pobyty do iných destinácií.

Video: Atmosféra v Egypte vrie

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR neodporúča slovenským občanom cestovať do hlavného mesta Káhiry a ďalších väčších egyptských miest vrátane Alexandrie, Suezu a Luxoru. Dôvodom je stredajšie výrazné zhoršenie bezpečnostnej situácie v Káhire. Strety polície a poriadkových síl s demonštrantami sa podľa MZV rozšírili do viacerých častí mesta, vznikajú spontánne a bez predchádzajúceho upozornenia. Nepokoje, násilnosti a ozbrojené zrážky sa preniesli aj do iných miest a regiónov Egypta. V krajine vyhlásili výnimočný stav, ktorý potrvá 30 dní. Zároveň platí zákaz nočného vychádzania od 19:00 do 6:00. Situácia v letoviskách je zatiaľ pokojná.

Občania SR, ktorí už v Egypte sú, by podľa MZV mali byť maximálne opatrní, zdržiavať sa vo svojich bydliskách, vyhýbať sa demonštráciám alebo miestam s väčšími skupinami ľudí vrátane tých, ktoré sa zdajú byť pokojnými. Taktiež by mali sledovať aktuálny vývoj bezpečnostnej situácie v miestnych médiách a pokyny miestnych úradov i príslušníkov policajných a vojenských jednotiek.

Situácia v letoviskách na pobreží Červeného mora (Šarm el Šejk v južnej časti Sinajského polostrova a Hurgada, Safaga i Marsa Alam vo východnej časti kontinentálneho Egypta) je zatiaľ pokojná. Občania SR, ktorí dovolenkujú v uvedených lokalitách, by však mali byť obozretní a zdržiavať sa v hotelových areáloch. Rezort diplomacie upozorňuje, že rozhodnutie občanov SR cestovať v týchto dňoch do Egypta je na ich vlastnú zodpovednosť. Situáciu sleduje a bude cestovné odporúčanie aktualizovať podľa vývoja. Zároveň opakovane odporúča občanom cestujúcim do Egypta, aby využili službu dobrovoľnej registrácie na webovej stránke MZVaEZ SR (www.mzv.sk).

Odporúčame aj:

Egypt zažije pochod hnevu miliónov, armáda chystá zbrane

Nepokoje v Egypte gradujú, slovenské cestovky rušia zájazdy

Nepokoje v Egypte vyhnali ceny ropy nahor

Demonštranti v Egypte podpálili vládnu budovu

Obrazom: Egyptom sa šíri vlna násilia, umierajú stovky ľudí

Arabské štáty podporili krvavé strety v Egypte

Dánsko zastavilo po krvavých udalostiach Egyptu pomoc

Zdroj: banskabystrica.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>