Jaroslav Paška v Extra plus: O narastajúcich problémoch fungovania EÚ hovorí iba SNS

www.ipolitika.sk

Nekompetentná finančná a hospodárska politika Bruselu stále viac zhoršuje životné podmienky obyvateľov Únie, oberá nás o prácu, o nádej na lepšiu budúcnosť. Nezávislí analytici nám na prelome rokov avizujú druhú vlnu dlhovej krízy a Grécko aj Portugalsko sa už teraz domáhajú ďalšej finančnej pomoci. Nekonečné, nezmyselné dotovanie juhu Európy oberá zdravé krajiny Únie o možnosť rýchlejšieho hospodárskeho rastu.

Názory na politiku a budúcnosť Únie sa preto v odborných kruhoch stále viac rozchádzajú a dôvera verejnosti v európske inštitúcie je na historickom minime.

Skúsenosti z doterajšieho vývoja v Únii už dnes dokazujú, že prehnaná centralizácia rozhodovania do Bruselu škodí a v mnohom nás oberá o možnosť slobodne a demokraticky si rozhodovať o svojich veciach.
Preto SNS pokračuje v aktivitách na presadenie pragmatických reforiem Európskej únie, tak aby nám bruselskí úradníci nepredpisovali, ako si máme spravovať krajinu.

www.ipolitika.sk

Iniciatíva Slovenskej národnej strany, ktorá koncom júna 2013 prijala Žiadosti slovenských vlastencov Bruselu, tzv. Popradské memorandum, tak bola prirodzenou a legitímnou reakciou na opakované zlyhania európskych inštitúcií pri správe spoločných vecí európskych občanov. Popradské memorandum sa stalo prvou listinou v histórii samostatného Slovenska, v ktorom politická strana žiada a navrhuje vecné kroky na zásadnú reformu Európskej únie.

Vyjadruje nespokojnosť nielen členov SNS, ale aj širšieho spektra obyvateľov Slovenska s narastajúcim diktátom Bruselu a okliešťovaním právomocí členských štátov. Predsedníctvo poslaneckej frakcie EFD group sa zhodlo, že anglický preklad Popradského memoranda sprístupní európskej verejnosti čo najskôr aj na svojich internetových stránkach.

Ukazuje sa, že Slovenská národná strana ostala jediným relevantným politickým subjektom s aktívnym zastúpením v Európskom parlamente, ktorý realisticky a vecne hodnotí potenciál európskej spolupráce a nepodlieha insitnej predstave o zázračnom vyriešení všetkých problémov Európy vytvorením jednej spoločnej federálnej vlády byrokratov v Bruseli.

Zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>