Japonské automobilky zastavili výrobu v Egypte

www.ipolitika.sk

Japonské automobilky Toyota a Suzuki vo štvrtok zastavili výrobu vo svojich fabrikách v Egypte. V piatok o tom informoval japonský ekonomický denník Nikkei. 

Svojich zamestnancov japonskej národnosti z násilím zmietanej severoafrickej krajiny evakuovala aj firma Sumitomo Electric Industries. Spoločnosti sa podľa denníka odvolali na riziká vyplývajúce z politických nepokojov v Egypte.

Podľa jedného z predstaviteľov oddelenia styku s verejnosťou spoločnosti Toyota sa japonský výrobca automobilov o prípadnom obnovení výroby v piatok a nasledujúcich dňoch rozhodne podľa vývoja situácie, dodáva Nikkei.

Toyota v Egypte v spolupráci s lokálnym dodávateľom vyrába vozidlo typu SUV, ktoré predáva pod značkou Fortuner. V roku 2012 sa v Egypte vyrobilo približne 1 500 týchto automobilov. Suzuki v krajine v spolupráci s domácim partnerom vyrába úžitkové vozidlá.

Obrazom: Egyptom zmieta vlna násilností

Egypt nepokoje zachvátili potom, ako armáda zosadila premiéra Muhammada Mursího. Prevrat časť obyvateľstva odmieta akceptovať a v krajine sa množia krvavé šarvátky.

www.ipolitika.sk

Nepokoje v hlavnom meste Káhire ako aj ďalších mestách si v stredu podľa oficiálnych zdrojov vyžiadali najmenej 464 mŕtvych. Vláda na nepokoje vo viacerých častiach krajiny zareagovala vyhlásením výnimočného stavu a zákazu nočného vychádzania v 14 z 27 provincií vrátane Káhiry.

Odporúčame aj:

Nepokoje v Egypte gradujú, slovenské cestovky rušia zájazdy

Demonštranti v Egypte podpálili vládnu budovu

Obrazom: Egyptom sa šíri vlna násilia, umierajú stovky ľudí

Arabské štáty podporili krvavé strety v Egypte

Dánsko zastavilo po krvavých udalostiach Egyptu pomoc

Cena ropy je pre nepokoje v Egypte na štvormesačnom maxime

Zdroj: banskabystrica.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>