Hlúpu reguláciu taxislužieb treba zrušiť, tvrdí SaS

www.ipolitika.sk

Taxislužbu zavalila podľa strany Sloboda a Solidarita hlúpa regulácia, ktorú treba zrušiť. Poslanci NR SR za SaS Richard Sulík, Jozef Mihál a Lucia Nicholsonová chcú upraviť podmienky udelenia koncesií vozidlám taxislužieb. 

Nepáči sa im súčasná podmienka, podľa ktorej musí vozidlo taxislužby mať najviac päť rokov odo dňa uvedenia do prevádzky alebo najazdených najviac 100-tisíc kilometrov s benzínovým alebo hybridným pohonom alebo najviac 150-tisíc s naftovým pohonom.

Navrhujeme vypustiť túto obmedzujúcu podmienku. Ak je cieľom zákonodarcov zabezpečiť bezpečnosť vozidiel v taxislužbe, tak to je možné dosiahnuť napríklad prísnejšími a častejšími technickými kontrolami vozidiel taxislužby, prípadne prísnejšími emisnými limitmi a častejšími emisnými kontrolami, ak cieľom bolo zvýšenie ochrany životného prostredia, povedal predseda SaS Richard Sulík.

www.ipolitika.sk

Na septembrovú schôdzu parlamentu predloží trojica poslancov návrh, ktorý má túto podmienku odstrániť.

Podľa podpredsedu SaS Jozefa Mihála odstránením podmienky o veku auta a najazdených kilometroch sa neporuší žiadna povinnosť vo vzťahu k Európskej únii.

Na druhej strane umožníme taxikárom, ktorým v súčasnej situácii nastavené pravidlá bránia v získaní koncesie, aby mohli vykonávať svoje povolanie bez nutnosti kúpiť si nové vozidlo, uviedol Mihál.

Novelizáciu zákona žiadali z rovnakého dôvodu aj taxikári. Koncom marca za vyriešenie svojich problémov ich niekoľko stoviek protestovalo v uliciach Bratislavy.

Zdroj: banskabystrica.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>