Čo na to, slovenský ľavicový volič ?

www.ipolitika.sk

Takmer štvrťstoročie totálneho sofistikovaného vymývania mozgov občanov Slovenska žne bohatú úrodu pri každom type volieb prebiehajúcich v slovenských pomeroch. Pomerne jednoduchšie a čitateľnejšie je poznanie smerovania a úmysly pravicových strán. Avšak to, čo vzniklo na ľavom politickom spektre je hybrid , ktorý si dnes hovorí reprezentácia slovenskej politickej ľavice, vystupujúca pod už historicky sprofanovaným názvom sociálna demokracia, toho času prezentovaná stranou Smer. Stranou, ktorá si nárokuje byť jediným predstaviteľom ľavice na Slovensku.

.
Tak ako sociálna demokracia zradila pracujúcich za I. ČSR , tak sa iniciatívne, v záujme spoluúčasti na poprevratovej moci, podujala likvidovať komunistickú stranu a jej ideológiu ,ktorá vždy a za každých okolností stála na strane pracujúcich. Pre objektívnosť, nepracovali na tejto likvidácii žiadne nové osobnosti, ale predovšetkým časť straníckych kádrov bývalej KSS, ktorým začal byť pojem komunista v nových poprevratových pomeroch viac ako nepohodlný . Rýchlo, s porušením všetkých princípov straníckej demokracie i etiky, v záujme objednávky veľkokapitálu na rozbitie komunistického hnutia, samozvanecky, najskôr pod rúškom zmeny názvu strany , uzurpovali majetok KSS a strhli na podporu svojich cieľov časť jej oklamanej členskej a následne predovšetkým jej voličskej základne .
Rýchle splnenie historickej úlohy novej sociálnej demokracie – strany SDĽ, rozbiť KSS, bolo okamžite patrične ocenené a stala sa organickou súčasťou pravicového vládnutia. Potom ešte raz vykonala sociálna demokracia účelovú metamorfózu , a to na stranu Smer- sociálna demokracia, aby nestratila zo šoku precitajúceho sa potenciálneho ľavicového voliča. No predovšetkým, aby vytvorila priestor pre naplnenie ambícii ,dovtedy neuspokojených jej nových pseudo revolučných kádrov. To čo už roky predvádza na politickej scéne je politická ekvilibristika ,ohlupujúca občana, najmä vo chvíľach, keď ho nutne potrebuje k ďalšiemu etablovaniu sa na mocenských úrovniach. Pripadá mi čoraz viac nepochopiteľnejšie správanie sa a dôvera občana k programu strany, ktorá okrem biľagu zrady záujmov pracujúcich , sa v každom volebnom zápase zastrešuje programovými tézami komunistickej strany ,ležiacej jej v žalúdku viac, než ktorákoľvek pravicová strana.
www.ipolitika.sk
Programovými tézami, ktoré ihneď po voľbách prechádzajú automaticky do kategórie prázdnych volebných sľubov . Nie len, že z nich nič nesplní ,čo logicky a objektívne vzaté, ani ako sociálna demokracia splniť nemôže, ale iniciatívne v záujme upevnenia svojej akceptácie v kruhoch mocenskej administratívy EÚ, siaha na existujúce, tiež už len tzv. sociálne či demokratické vymoženosti občana.
A nakoniec jeden z ostatných príkladov demokratického účinkovania strany Smer – sociálna demokracia. Ak sa doposiaľ zúčastňovali na politickej súťaži , vraj v názorovo pluralitnej a demokratickej spoločnosti, všetky strany bez ohľadu na ich veľkosť za rovnakých podmienok, už to čoskoro nebude pravda.
Návrhom zmeny volebného zákona z dielne sociálnej demokracie sa „ vyrovnáva“ o.i. s rovnakými právami malých i veľkých strán tým spôsobom, že zástupcovia malých strán, tiež strážiaci legitimitu volieb, budú vo volebných komisiách pracovať bez nároku na odmenu, na rozdiel od tých, verme, že len dočasu „veľkých“.
.
Je to ďalší krôčik sociálnej demokracie k naplneniu svojho“ amerického sna“ o slovenskej politickej scéne, kde sa pri moci budú striedať dve strany. Pravicová strana veľkokapitálu na strane jednej a ONI – sociálna demokracia, strana ešte väčšieho kapitálu na strane druhej.
.
Nuž, čo na to, „ľavicový“ volič ?
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>