Ceny ropy aj zlata stúpli

www.ipolitika.sk

Ceny ropy v pondelok stúpli. Dôvodom sú obavy z prerušenia vývozu ropy z Líbye. 

Štrajk pracovníkov bezpečnosti obnovil uzavretie dvoch najväčších exportných terminálov v krajine iba niekoľko hodín po tom, čo sa znovu otvorili.

Produkciu ropy prerušili aj podobné protesty na viacerých ropných poliach a v krajine tak vzniklo najvážnejšie prerušenie dodávok ropy, odkedy v Líbyi vypukla v roku 2011 občianska vojna.

Ceny britskej ropy Brent stúpli o 75 centov na 108,97 USD za barel. Septembrové dodávky ľahkej americkej ropy zdraželi o 13 centov na 106,11 USD za barel.

www.ipolitika.sk

Ceny zlata v pondelok taktiež stúpli a dostali sa na najvyššiu úroveň za takmer tri týždne. Dôvodom je silný záujem o zlato z Číny. Zlato posilnilo, keďže údaje z Číny ukázali, že dopyt v krajine po tomto kove v prvom polroku tohto roka medziročne posilnil. Spotová cena zlata do 18:36 GMT posilnila o 1,7 % na 1 336,24 USD za uncu. Decembrové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 22 USD na 1 334,20 USD za uncu.

Zdroj: banskabystrica.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>