Andrej Danko: Smer vstupuje na tenký ľad!

www.ipolitika.sk

Slovenská národná strana (SNS) protestuje proti zámeru vlády presadiť v novom volebnom zákone nemožnosť podporiť finančným darom kandidátov po ich oficiálnej registrácii. Podľa SNS ide o zámer Smeru-SD zlikvidovať možnú konkurenciu!

SNS nesúhlasí s návrhom, podľa ktorého môžu kandidáti zbierať peniaze od sympatizantov len do okamihu, kým sa oficiálne zaregistrujú, pričom potom sa ich účty zmrazia. Málokto však finančne podporí neoficiálneho, čiže ešte nezaregistrovaného kandidáta, preto je spomínaný návrh nelogický. SNS má rovnaký názor ako iné opozičné strany, podľa ktorých istota kandidatúry nastáva až po oficiálnej registrácii a to je signál pre sympatizantov, aby svojho kandidáta podporili.

www.ipolitika.sk

Podľa SNS nie je prijateľné, aby súčasná vládnuca strana negovala menšie politické strany a pripravovala si pôdu pre ľahšie uchopenie moci v budúcich voľbách. Nemožno tiež akceptovať zásahy do volebného zákona bez diskusie s opozíciou. Demokratický režim umožňuje fungovanie mnohých politických strán, aj malých, ale spomínaný návrh menšie strany znevýhodňuje. Vládu jednej strany sme tu už mali!

SNS vyzýva Smer-SD, aby dobre zvážil zásahy ohľadom novely volebného zákona. Národniari veria, že vládnuca strana tento diskriminačný krok voči menším stranám nakoniec zastaví. Rovnako SNS verí, že vládnuca strana preukáže zmysel pre pluralitu aj tým, že sa skoncentruje skôr na rozpracovanie iných kontrolných mechanizmov, ktoré v budúcnosti zabránia finančným špekuláciám vo volebnej kampani, a na vytvorenie nezávislého kontrolného orgánu.

Zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>