Zisk prevádzkovateľa TV Markíza sa prepadol o 85%

www.ipolitika.sk

Mediálna spoločnosť Central European Media Enterprises Ltd. (CME) evidovala v druhom kvartáli 85-percentný pokles zisku. 

Negatívne na výsledky spoločnosti vplývali nižšie príjmy na českom trhu.

Prevádzkový zisk pred odpismi a amortizáciou (OIBDA) firmy klesol na 7 mil. USD, zatiaľ čo analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters, očakávali zisk 15,8 mil. USD.

Tržby CME sa v sledovanom štvrťroku znížili o takmer 15 % na 180,2 mil. USD, čo bolo v súlade s prognózou analytikov.

Na trhu v ČR sa príjmy spoločnosti zmenšili o 40,5 %. Pri pohľade späť, nižšie príjmy v Českej republike ovplyvnili naše finančné výsledky v druhom kvartáli a v prvej polovici tohto roka, keďže určití kľúčoví zákazníci iba nedávno prijali naše vyššie ceny,“ povedal šéf SME Adrian Sarbu.

www.ipolitika.sk

Pri pohľade do budúcnosti, očakávame obrat v poklese výdavkov na televíznu reklamu na jeseň 2013,“ uviedol ďalej.

Central European Media Enterprises prevádzkuje televízne stanice v šiestich krajinách strednej a východnej Európy. Spoločnosť Central European Media Enterprises Ltd. v júli 2007 odkúpila 20 % v TV Markíza od spoločnosti Media Invest, spol. s r.o. CME informovala, že touto transakciou sa stala 100-percentným vlastníkom spoločnosti Markíza – Slovakia, spol. s r.o. ktorá je prevádzkovateľom licencie na vysielanie TV Markíza.

 

Zdroj: banskabystrica.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>